STS
fot. x-kom team

x-kom z awansem do play-offów LOOT.BET HotShot Series Season 3

x-kom team ani myśli zakończyć swojej serii zwycięstw w LOOT.BET HotShot Series Season 3! Polacy pokonali Chaos Esports Club w meczu wygranych grupy A i tym samym zapewnili sobie awans do play-offów z pierwszego miejsca tego zestawienia. x-kom team 2 : 1 Chaos Esports Club (LOOT.BET HotShot Series Season 3) Nuke Dust2 Inferno Vertigo Mirage […]

x-kom team ani myśli zakończyć swojej serii zwycięstw w LOOT.BET HotShot Series Season 3! Polacy pokonali Chaos Esports Club w meczu wygranych grupy A i tym samym zapewnili sobie awans do play-offów z pierwszego miejsca tego zestawienia.

x-kom team 2 : 1 Chaos Esports Club

(LOOT.BET HotShot Series Season 3)
Nuke Dust2 Inferno Vertigo Mirage Train Overpass
16 7 Inferno 8 9
9 1
11 7 Vertigo 8 16
4 8
16 9  Overpass 6 8
7 2

Początek spotkania nie zapowiadał się dobrze dla x-kom teamu. Ekipa naszych rodaków nie była w stanie powstrzymywać ataków oponentów, którzy łatwo zdobywali bombsite’y i zazwyczaj nie mieli większych problemów z ich obroną. Dopiero przy wyniku 3:7 x-kom wziął się do odrabiania strat i trzeba przyznać, że Polakom szło to całkiem sprawnie. Ostatnia runda pierwszej połowy wpadła co prawda na konto Chaos, ale jeden punkt straty przed przerwą nie jest druzgocącą stratą. Tym bardziej, że już od pierwszych minut drugiej połówki zespół spod znaku x nie pozostawił złudzeń, że to on bardziej zasługuje na wygraną. Siedem punktów z rzędu pozwoliło x-kom teamowi wysunąć się na wyraźne prowadzenie, którego Chaos nie było już w stanie odrobić. W całej drugiej połowie Szwedzi ugrali tylko jeden punkt i koniec końców musieli pogodzić się z porażką 9:16 i liczyć na powrót na Vertigo.

Biorąc pod uwagę, że druga mapa została wybrana przez polską piątkę, mogliśmy spodziewać się sukcesu naszych rodaków na najnowszym polu bitwy w puli. I choć Paweł „innocent” Mocek i spółka byli w stanie podkładać bombę, to obrona bombsite’u była już poza zasięgiem Polaków, wskutek czego Chaos prowadziło aż 6:0. Jednak podobnie jak w pierwszym starciu x-kom przebudził się w odpowiednim momencie i pierwsza połowa zakończyła się tylko jednopunktowym prowadzeniem Szwedów. Niestety na tym podobieństwa do poprzedniej mapy zakończyły się, bo po przerwie oglądaliśmy kompletną dominację Chaos Esports Club. Dopiero przy siódmym podejściu Polacy zapisali na koncie pierwsze oczko w drugiej połowie, ale wkrótce po tym Chaos zdobyło piętnasty punkt. x-kom próbował jeszcze ratować sytuację, lecz na nic się to zdało – Chaos przypieczętowało wygraną na Vertigo wynikiem 16:11.

Decydujący bój na Overpassie rozpoczął się naprawdę udanie dla polskich zawodników, którzy właściwie od premierowej potyczki kontrolowali przebieg gry. Co prawda pierwsza runda, w której obie ekipy posiadały pełny ekwipunek, powędrowała na konto Szwedów, lecz x-kom natychmiast odpowiedział czterema skutecznymi natarciami. Skład Pawła „reatza” Jańczaka od tego czasu konsekwentnie utrzymywał swoją przewagę, od czasu do czasu nawet ją powiększając, lecz tuż przed przerwą obudzili się gracze Chaos, którzy zniwelowali straty do poziomu zaledwie trzech oczek. Po zmianie stron Skandynawowie wygrali także pistoletówkę, lecz na tym skończyły się ich triumfalne poczynania. Po zakupieniu karabinów x-kom bezlitośnie przyparł swoich oponentów do ściany, co chwilę popisując się udanymi retake’ami. Piątka Daniela „STOMPA” Płomińskiego nie zwolniła już tempa, szybko i bezboleśnie zapewniając sobie zwycięstwo.

x-kom jest pierwszą ekipą z Polski, której udało wywalczyć się awans do play-offów turnieju. Podobny sukces może osiągnąć również AGO Esports. Jastrzębie już jutro rozpoczną swoją przygodę z LOOT.BET HotShot Series Season 3, a ich pierwszym rywalem będzie brazylijskie Sharks Esports. W kolejnym etapie nie zobaczymy niestety Actina PACT, który po dwóch porażkach w grupie B musiał pożegnać się z zawodami.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Izako Boars weźmie udział w kieleckich eliminacjach do GG League

Kilka dni temu poznaliśmy pierwszy zespół spoza naszego kraju zaproszony na Road to GG League 2019 – Stage #4 Kielce. Teraz organizatorzy ujawnili nat...