fot. ESL/Bart Oerbekke

OpTic na kolanach, HellRaisers wywalcza przepustkę na światowe finały EPL!

Czwartek jest dniem rozstrzygnięć dla zespołów z grupy A podczas drugiej fazy grupowej ESL Pro League Season 9. Po starciu OpTic Gaming z HellRaisers mamy już coraz mniej niewiadomych. Wygrana tych drugich sprawiła bowiem, że to właśnie wielonarodowościowy skład w przyszłym miesiącu powalczy na światowych finałach ligi w Montpellier.

OpTic Gaming 0 : 2 HellRaisers

(2. faza grupowa ESL Pro League Season 9 – grupa A)
11 2 Inferno 13 16
9 3
 7 6 Mirage 9 16
1 7
Overpass

Inferno zostało wybrane przez OpTic, więc mogliśmy spodziewać się, że gracze z Danii są dobrze przygotowani do batalii na tej lokacji. Nic bardziej mylnego. Od pierwszych minut spotkania tempo nadawało HellRaisers i to do tego stopnia, że w pewnym momencie prowadziło już 8:1. Po chwili drugi punkt w meczu zdobyła ekipa ze Skandynawii, ale jak się okazało, to było maksimum jej możliwości przed przerwą. Dopiero po przejściu do obrony Kristian „k0nfig” Wienecke i partnerzy zaczęli spisywać się znacznie przyzwoiciej. Mimo wszystko przeciwnik raz na jakiś czas powiększał swój dorobek o kolejne oczka i nawet w obliczu rosnącej formy 22. zespołu świata, ostatnie słowo należało do niżej notowanej formacji. Ta wkrótce zdobyła 16. punkt i mogła cieszyć się z prowadzenia w serii.

Po krótkiej przerwie batalia przeniosła się na Mirage’a, na którym międzynarodowy skład ani myślał zwalniać tempa. Tomáš „oskar” Šťastný wraz z kolegami znów bardzo solidnie otworzyli pojedynek, wysuwając się na wysokie prowadzenie 6:1. Tak sporej przewagi nie udało się wprawdzie na długo, niemniej jednak HR po pierwszej odsłonie mogło pochwalić się zapasem trzech oczek. Wygrana w drugiej pistoletówce dała pogromcom Aristocracy już bardzo komfortową sytuację. OpTic nie miało praktycznie nic do powiedzenia, szczególnie że ich rywale spisywali się bezbłędnie. Nie minęło wiele a zawodnicy występujący pod skrzydłami ukraińskiej organizacji mogli cieszyć się z przekonywującego triumfu, który oznaczał koniec jednostronnej serii BO3.

Już o 22 szalenie ważny pojedynek z udziałem Polaków! Na serwerze pojawią się gracze Aristocracy, którzy o wyjazd na finały lanowe powalczą z Fnatic. Polskojęzyczna transmisja z tego spotkania dostępna będzie na kanale ESL Polska. Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Secret melduje się na EPICENTER Major 2019

Po triumfie w MDL Disneyland Paris Major 2019 Team Secret nie mógł pozwolić sobie nawet na chwilę odpoczynku. Międzynarodowa drużyna z Michałem "Nishą...

>