fot. DreamHack/Alex Maxwell

Czy G2 sięgnie po triumf przed własną publicznością? Dziś rusza trzeci dzień DH Open Tours

Zaskoczenia nie było – grono półfinalistów DreamHack Open Tours 2019 uzupełniły mousesports oraz G2 Esports. Przypomnijmy, że pierwszego dnia rozgrywek przepustkę do play-offów wywalczyły AVANGAR oraz Valiance & Co. Dzisiaj przekonamy się, która z czterech wymienionych ekip uniesie w górę puchar za zwycięstwo w zawodach.

W pierwszym półfinale francuskiej imprezy na serwerze pojawią się gracze AVANGAR oraz mousesports. W ubiegłym miesiącu Ali „Jame” Djami i jego kompani po raz pierwszy poznali smak triumfu na turnieju rangi DreamHack Open, w przekonującym stylu sięgając po mistrzostwo podczas zmagań w Rio de Janeiro. W Tours do tej pory szło im naprawdę dobrze, gdyż zakończyli fazę grupową na pierwszym miejscu. Jeżeli zaś chodzi o mousesports, to utworzona w połowie kwietnia piątka musiała rozegrać dodatkową serię BO3, by zameldować się w najlepszej czwórce rozgrywek. Podopieczni niemieckiej organizacji bez większych problemów uporali się z Windigo Gaming, dzięki czemu pozostają w grze o pierwszy lanowy sukces w odświeżonym składzie.

O drugie miejsce w finale powalczą Valiance & Co oraz G2 Esports. Uczestnicy Minora przed Intel Extreme Masters Katowice 2019 z ogromną łatwością wygrali dwa spotkania grupowe, oddając w nich łącznie tylko 11 rund. Dwudziesta drużyna światowego rankingu postara dokonać się tego, co nie udało jej się w Rio, gdzie zakończyła swoją przygodę z imprezą właśnie w półfinale. Honoru gospodarzy będą za to bronić zawodnicy G2, którzy w decydującym pojedynku pierwszej fazy wyeliminowali inny zespół z Francuzami na pokładzie – FrenchFrogs. Przed Richardem „shoxem” Papillonem i spółką naprawdę trudne zadanie, ale fakt, że będą oni wspierani przez rodzimą publiczność powinien dodać im skrzydeł.

Harmonogram niedzielnych zmagań prezentuje się następująco:

19 maja

Półfinał

10:00 AVANGAR vs mousesports
BO3
13:00 Valiance & Co vs G2 Esports
BO3

Wielki finał

17:00 TBD vs TBD
BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale DreamHacka. Po więcej informacji na temat DreamHack Open Tours 2019 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Odwieczny bój po raz pierwszy o taką stawkę. EU kontra NA w walce o mistrzostwo MSI 2019

Gdyby przed rozpoczęciem Mid-Season Invitational 2019 ktoś powiedział, że w finale zobaczymy starcie drużyn dwóch największych zachodnich regionów, to...