STS
fot. ESL

Skandal z ustawianiem spotkań w Hiszpanii. Organizacja zwolniła swoich graczy

Ustawianie spotkań na scenie CS:GO – z tym zagadnieniem większości z nas zapewne kojarzyć się będzie zespół iBUYPOWER, który w 2014 roku podłożył się swoim rywalom. Od tego wydarzenia minęło już prawie pięć lat, czyli szmat czasu. A mimo to wygląda na to, że środowisko nie jest jeszcze wolne od tego typu sytuacji, gdyż do […]

Ustawianie spotkań na scenie CS:GO – z tym zagadnieniem większości z nas zapewne kojarzyć się będzie zespół iBUYPOWER, który w 2014 roku podłożył się swoim rywalom. Od tego wydarzenia minęło już prawie pięć lat, czyli szmat czasu. A mimo to wygląda na to, że środowisko nie jest jeszcze wolne od tego typu sytuacji, gdyż do podobnego skandalu doszło ponownie, tym razem w Hiszpanii.

Podejrzenia padły na ubiegłotygodniowe spotkanie LVP Superliga Orange pomiędzy Teamem Queso a walczącym o utrzymanie Tenerife Titans. Niespodziewanie po triumf wynikiem 16:14 sięgnęli ci drudzy, lecz w trakcie samego pojedynku było wiele podejrzanych rund, które przyciągnęły uwagę administratorów rozgrywek. Pojawiły się nawet oskarżenia, że gracze Queso celowo przegrali, by w pierwszej rundzie fazy pucharowej nie trafić na Giants Gaming, zdecydowanie najwyżej notowanego ze wszystkich uczestników play-offów.

Założenia te potwierdzają logi z gry, w których da się zauważyć kilka podejrzanie brzmiących komentarzy graczy. Mieli oni wymieniać się między sobą sformułowaniami typu „trudno było przegrać tę rundę, nie wiem dlaczego wygrałeś tę poprzednią”, „trudno ich nie zabijać, strzelając w jego plecy spudłowałem 30 strzałów, a on się nawet nie obrócił” i „zrobimy throw na stronie CT”. W tych okolicznościach władze LVP Superliga Orange postanowiły zawiesić wszystkich członków ekipy, jednocześnie nakładając na nich bany, które obowiązywać będą przez kolejne siedem spotkań.

Jeszcze dalej posunęło się samo Queso. Organizacja nie miała zamiaru tolerować tego typu zachowań i w trybie natychmiastowym zakończyła współpracę z całym składem. Jako oficjalny powód podano dyplomatycznie różnicę w kwestii wartości oraz filozofii. Jednocześnie formacja przeprosiła wszystkich kibiców za zaistniałą sytuację oraz potwierdziła, że nie będzie odwoływać się od decyzji Liga de Videojuegos Profesional.

Skład Teamu Queso prezentował się następująco:

  • Peter „shhhack” Belej
  • Michal „EMENK” Belej
  • Carlos „sc4rx” Sánchez
  • Pere „sausol” Solsona Saumell
  • Omar „arki” Chakkor
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

eUnited zmuszone do skorzystania ze zmiennika podczas drugiej fazy EPL

Problemy wizowe to jedna z najczęstszych przyczyn nieobecności zawodników na imprezach lanowych. Tym razem stanęły one na przeszkodzie występu Kaleba...