fot. ESL/Helena Kristiansson

Kto jeszcze poleci do Montpellier? Przed nami decydujące mecze w europejskiej ESL Pro League

Faza grupowa ESL Pro League Season 9 zmierza ku końcowi. Już dziś do gry wejdą ostatnie niepewne swego losu drużyny z Europy, które przez kolejne trzy dni walczyć będą między sobą. A stawka jest wysoka – chodzi przecież o dwa miejsca na światowych finałach rozgrywek w Montpellier.

Natus Vincere vs North
18:20 (BO3)

Brak awansu Natus Vincere w pierwszej fazie grupowej był bez wątpienia sporym zaskoczeniem. Dobra postawa Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva i Denisa „electronica” Sharipova nie wystarczyły, by wyprzedzić G2 Esports, wobec czego wschodnioeuropejska formacja musi walczyć w drugim etapie EPL. Pierwszą przeszkodą na jej drodze będzie North, które po raz pierwszy wystąpi na lanie z pozyskanym niedawno Jakobem „JUGim” Hansenem. Wcześniej były już zawodnik OpTic Gaming zdążył wesprzeć swoich nowych kolegów przy okazji eliminacji do ESL One Cologne 2019, ale tam Duńczycy nie osiągnęli upragnionego sukcesu, a i sam JUGi nie zaprezentował się zbyt dobrze.

Heroic vs BIG
22:00 (BO3)

W przerwie między pierwsza a drugą fazą grupową zarówno Heroic, jak i BIG zdążyły dokonać po jednej zmianie w składzie. Szeregi duńskiego zespołu dwa tygodnie temu wzmocnił Niels Christian „NaToSaphiX” Sillassen, natomiast nasi zachodni sąsiedzi postanowili zaangażować Denisa „denisa” Howella. Obaj zawodnicy bardzo dobrze znają się z czasów wspólnej gry w Sprout, teraz jednak staną naprzeciwko siebie, by pomóc swoim nowym drużynom w wywalczeniu upragnionego awansu. Gołym okiem widać więc, że przegrany dzisiejszego starcia będzie miał twardy orzech do zgryzienia – wszak pozostanie on bez punktów, a w kolejnych dniach będzie musiał jeszcze mierzyć się z Na`Vi oraz North.

Oba mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL Pro League Season 9 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

pasha zagra w kieleckich kwalifikacjach do GG League?

Aby przypomnieć sobie ostatni występ Jarosława "pashyBicepsa" Jarząbkowskiego w zawodach lanowych, należałoby cofnąć się aż do grudnia 2018. Wtedy pol...