fot. FACEIT

OpTic rozważa kolejną zmianę w składzie?

Nie minęły jeszcze dwa miesiące od ostatnich roszad personalnych w szeregach OpTic Gaming, a świat obiegły już pierwsze plotki na temat kolejnej zmiany w składzie duńskiej formacji. Jak donosi bowiem znany amerykański dziennikarz Jarek „DeKay” Lewis, OpTic prowadzi negocjacje z nastoletnim Rene „TeSeSem” Madsenem.

Zaledwie 18-letni zawodnik nie jest specjalnie rozpoznawalny poza swoją ojczyzną, wszak w swojej dotychczasowej karierze grał wyłącznie w duńskich piątkach. Od października ubiegłego roku TeSeS występuje w pozostającej bez pracodawcy drużynie GoldenGitte i jest w niej zdecydowanie najbardziej wyróżniającą się postacią. Wcześniej Madsen miał okazję reprezentować barwy chociażby Squared Esports oraz Reason Gaming.

Miejsca TeSeSowi, co nie jest większym zaskoczeniem, miałby ustąpić jeden z najstarszych stażem członków zespołu, Marco „Snappi” Pfeiffer. Po transferze Mathiasa „MSL-a” Lauridsena pozycja 28-letniego strzelca osłabła i można było przypuszczać, iż to właśnie on padnie ofiarą przyszłych przetasowań kadrowych. Brak awansu na światowe finały 9. sezonu ESL Pro League być może wbił ostatni gwóźdź do trumny Pfeiffera, który od ponad roku współpracuje z północnoamerykańską organizacją. W tym czasie były gracz Heroic wystąpił ze swoją ekipą m.in. na FACEIT Major w Londynie oraz dotarł z nią do ćwierćfinałów World Electronic Sports Games 2018.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład OpTic Gaming będzie wyglądał następująco:

  • Kristian „k0nfig” Wienecke
  • Ismail „refrezh” Ali
  • Mathias „MSL” Lauridsen
  • Nikolaj „niko” Kristensen
  • Rene „TeSeS” Madsen
  • Casper „ruggah” Due – trener
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DreamHack zorganizuje turniej CS:GO dla kobiet, w puli 100 tysięcy dolarów

W ciągu dwóch ostatnich lat podczas DreamHack Valencia śledzić mogliśmy zmagania drużyn CS:GO w ramach otwartych turniejów z cyklu Open. W tym roku ta...