fot. DreamHack

DreamHack zorganizuje turniej CS:GO dla kobiet, w puli 100 tysięcy dolarów

W ciągu dwóch ostatnich lat podczas DreamHack Valencia śledzić mogliśmy zmagania drużyn CS:GO w ramach otwartych turniejów z cyklu Open. W tym roku taka sytuacja nie będzie miała miejsca, lecz nie oznacza to, iż fani strzelanki ze stajni Valve nie mają po co wybierać się do trzeciego co do wielkości miasta Hiszpanii. Organizatorzy dziś zapowiedzieli bowiem DreamHack Showdown, czyli rozgrywki przeznaczone tylko dla kobiet.

Zawody zorganizowane zostaną w ramach współpracy z ZOWIE oraz Esport-Management, której długofalowymi celami będą zapewnienie zawodniczkom platformy wspierającej ich zrównoważony rozwój oraz zwiększenie widoczności pań w ogólnoświatowym esporcie. W puli nagród imprezy znajdzie się 100 tysięcy dolarów, co jak na standardy żeńskiej sceny jest kwotą robiącą wrażenie. W wydarzeniu udział weźmie osiem ekip, z czego dwie otrzymają bezpośrednie zaproszenia. Pozostałych sześciu uczestników wyłonią natomiast regionalne eliminacje, które przeprowadzone zostaną w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji.

DreamHack Showdown, podobnie jak sam DreamHack Valencia, odbędzie się między 5 a 7 lipca. Więcej szczegółowych informacji takich jak choćby linki do zapisów do kwalifikacji znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej turnieju.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sprout znalazło następcę denisa

Dziś mija dokładnie sześć dni od zakontraktowania Denisa "denisa" Howella przez BIG. W obliczu tej informacji bez piątego gracza chwilowo zostało niem...

>