fot. DreamHack/Adela Sznajder

Gambit zawiesza pierwszy skład CS:GO i zapowiada powrót pod koniec roku

Niemalże dwa lata temu Gambit Esports świętowało historyczny triumf na Majorze. Wtedy zespół był na szczycie, ale od tego czasu wiele się zmieniło i to na gorsze. Nic więc dziwnego, że po kilku miesiącach marazmu rosyjska organizacja postanowiła zawiesić swój dotychczasowy skład CS:GO.

Przypomnijmy, że Mikhail „Dosia” Stolyarov i spółka ostatnie oficjalnie spotkanie rozegrali jeszcze w lutym podczas otwartych europejskich eliminacji do Esports Championship Series Season 7. Krótko po tym zespół zaczął się sypać – Vlаdуslаv „bondik” Nеchуроrchuk przeszedł do Winstrike Teamu, Andrey „B1ad3” Gorodenskiy trafił w szeregi Natus Vincere, zaś Sergey „Ax1Le” Rykhtorov zaczął regularnie występować ze składem-akademią, Gambit Youngsters. W tej sytuacji włodarzom Gambit pozostało tylko jedno: definitywnie rozwiązać pierwszy zespół, co też właśnie dziś nastąpiło.

Trzeba pamiętać, że przy tworzeniu składu pod uwagę bierze się wiele kryteriów. Poza wysokimi umiejętnościami i doświadczeniem chodzi też o kompatybilność charakterów między graczami. Nasza pula potencjalnych kandydatów staje się natomiast coraz mniejsza, gdyż chcieliśmy utworzyć rosyjskojęzyczny skład – przyznał Konstantin Pikiner, który w organizacji pełni rolę CGO. – Z uwagi na to istnieje tylko garstka odpowiednich osób. Przez ostatnie dwa miesiące prowadziliśmy wiele negocjacji, jednak odpowiedni układ graczy do tej pory nie powstał. Nie pozostało więc zbyt wiele czasu do rozpoczęcia cyklu eliminacyjnego do Majora, dlatego też postanowiliśmy, by nie zadowalać się nieoptymalnymi rozwiązaniami. Naszym celem jest stworzenie zdolnego do rywalizacji zespołu jeszcze przed końcem 2019 roku i wspieranie go z całych naszych sił – dodał.

Zgodnie z opublikowanym przez Gambit oświadczeniem nowa drużyna powstać ma bliżej końcówki roku. Do tego czasu barw formacji bronić będzie tylko Gambit Youngsters, które niedawno otrzymało zaproszenie do zamkniętych eliminacji do Minora CIS przed StarLadder Major Berlin 2019.

W związku z dzisiejszą decyzją Gambit Esports jest otwarte na sprzedaż następujących graczy:

  • Mihail „Dosia” Stolyarov
  • Rustem „mou” Telepov
  • Nikolay „mir” Bityukov
  • Dmitry „dimasick” Matvienko – rezerwowy
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
x-kom

Pierwsza porażka x-komu w ESL MP. Lider dzieli się punktami z Izako Boars

Za nami kolejne spotkania w ramach piątego tygodnia ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 i znów żadna z ekip nie była w stanie zapewnić sobie kompletu pu...