STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Polacy ruszają na podbój Włoch! Co najmniej czteroosobowa Polonia na letni split PG Nationals

Wczoraj informowaliśmy o transferze Sebastiana „Sebekxa” Smejkala do Samsung Morning Stars. Były midlaner Movistar Riders nie będzie jednak jedynym Polakiem, który postanowił spróbować swoich sił na włoskiej scenie League of Legends. W rozgrywkach Półwyspu Apenińskiego zagra bowiem co najmniej czterech naszych rodaków, czyli już dwukrotnie więcej, niż reprezentowało Polskę jeszcze podczas wiosennego splitu. O podbój […]

Wczoraj informowaliśmy o transferze Sebastiana „Sebekxa” Smejkala do Samsung Morning Stars. Były midlaner Movistar Riders nie będzie jednak jedynym Polakiem, który postanowił spróbować swoich sił na włoskiej scenie League of Legends. W rozgrywkach Półwyspu Apenińskiego zagra bowiem co najmniej czterech naszych rodaków, czyli już dwukrotnie więcej, niż reprezentowało Polskę jeszcze podczas wiosennego splitu.

O podbój Italii oprócz Sebekxa walczyć będą również Piotr „Glebo” Dąbrowski, Miłosz „Raven” Domagalski oraz Robert „Bullet” Pruchniewski. Glebo zasilił szeregi MOBA ROG, które wykupiło miejsce należące do Cyberground Gaming reprezentowane wcześniej przez Bartłomieja „Dzondzego” Królaka. Raven dołączył z kolei do QLASH Forge, gdzie już od zeszłego roku jako menedżer pracuje również Michał „Navy” Leszczyński (dołączył do Team Forge, które później dokonało fuzji z QLASH). Bullet natomiast po kilku miesiącach gry na polskiej scenie powrócił do Outplayed. Pod banderą OP udało mu się wywalczyć mistrzostwo PG Nationals 2018 Summer, a razem z nim miejsce na European Masters 2018 Summer, gdzie dotarł do ćwierćfinału.

Na chwilę obecną znamy oficjalne składy sześciu z ośmiu drużyn, które wezmą udział we włoskiej lidze umożliwiającej awans na kolejną odsłonę EU Masters. Oba jednak są już w większości obsadzone, za wyjątkiem pozycji dżunglera w HG Esports. Istnieje więc szansa, że powyższa czwórka Polaków to nie wszyscy, jakich będziemy mogli oglądać podczas PG Nationals 2019. Same rozgrywki rozpoczną się w niedzielę 2 czerwca.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś pierwsze starcia Ścieżki Mistrzów – stawką awans na lanowe finały ESL MP

Wczorajszego wieczoru zainaugurowana została faza pucharowa ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends. Pierwsze starcia Ścieżki Pretendent...