sebekx
fot. ESL

Sebekx zamienia Hiszpanię na Włochy! Polak graczem Samsung Morning Stars

Na początku maja dowiedzieliśmy się o tym, że drogi Sebastiana „Sebekxa” Smejkala oraz Movistar Riders rozeszły się na dobre. Polak stwierdził wówczas, że chciałby w letnim splicie znów rywalizować poza granicami naszego kraju, a najprawdopodobniej miała to być Hiszpania, Turcja lub Niemcy. Wbrew wszelkim oczekiwaniom Smejkal dołączył jednak do zespołu, który na co dzień rywalizuje na włoskiej scenie League of Legends, czyli Samsung Morning Stars.

Sebekx w naszym kraju jest głównie kojarzony z grą w barwach takich formacjach jak Team Kinguin czy też Illuminar Gaming. Ostatnie miesiące spędził jednak na Półwyspie Iberyjskim, gdzie w trykocie Movistar Riders rywalizował z najlepszymi zespołami LVP SuperLiga Orange. Koniec końców mimo znakomitego startu, MRDS z Sebekxem oraz Marcinem „IBO” Lebudą w składzie zakończyło fazę zasadniczą tuż za strefą premiowaną awansem do play-offów. Nic więc dziwnego, że Lebuda zażądał sporych roszad personalnych w ekipie przed letnim splitem, jednakże włodarze organizacji nie przystali na jego prośby, przez co ostatecznie polski toplaner pożegnał się z drużyną. Zaledwie parę tygodni później kontrakt z MRDS rozwiązał także Sebekx, który najwidoczniej nie pasował do wizji sztabu szkoleniowego.

Samsung Morning Stars, czyli nowy dom Smejkala, to aktualni wicemistrzowie PG Nationals, a więc najbardziej prestiżowej ligi Włoch. Oprócz Sebekxa do zespołu dołączył także botlaner Teodor „vzz” Cholakov, czyli triumfator Esports Balkan League, którego mogliśmy oglądać podczas zakończonej nie tak dawno temu trzeciej edycji European Masters w barwach Random 5. Pozostała trójka – Bruno „Bruno” Romac, Kamil „Kamil” Marcysiak” oraz Sergi „Simpy” Ruiz – postanowili przedłużyć swoje kontrakty z Samsung Morning Stars i raz jeszcze spróbować zakwalifikować się na EU Masters.

Poniżej prezentujemy aktualny skład Samsung Morning Stars:

Bruno „Bruno” Romac
Kamil „Kamil” Marcysiak
Sebastian „Sebekx” Smejkal
Teodor „vzz” Cholakov
Sergi „Simpy” Ruiz
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Actina PACT dzieli się punktami z ERROR 404 w ESL MP

ERROR 404 by Codewise Gaming opuszcza ostatnią pozycję w tabeli ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019. Adam "discoStar" Zyśk i jego kompani zremisowali bo...

>