fot. ESL/Helena Kristiansson

To już pewne – NiP z awansem na lanowe finały siódmego sezonu ECS

W ostatnich dniach sytuacja Ninjas in Pyjamas zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw wszyscy gratulowali Szwedom awansu na lanowe finały Esports Championship Series, by potem jednak owe gratulacje cofnąć, bo okazało się, że w grze o wyjazd do Londynu pozostało AVANGAR. Niemniej teraz żądnych wątpliwości już nie ma – NiP wystąpi w stolicy Wielkiej Brytanii.

A wszystko dlatego, że wspomniane AVANGAR nie podołało wyzwaniu. Przypomnijmy, że pierwotnie podopieczni Dastana „dastana” Akbaeva mieli w piątym tygodniu ECS w ogóle nie wystąpić, ale kilka dni temu okazało się, że przejmą oni miejsce zwolnione przez forZe. W tej sytuacji otworzyła się przed nimi fantastyczna szansa na upragnioną promocję, ale by ją wykorzystać, gracze z Europy Wschodniej musieli dotrzeć do finału, a potem go wygrać. Wiemy już jednak, że tego nie dokonają, gdyż w meczu półfinałowym ponieśli oni pechową porażkę z Fnatic i tym samym odpadli z dalszej rywalizacji.

W związku z tym w obozie Ninjas in Pyjamas mogli odetchnąć z ulgą. Tym bardziej, że skandynawska formacja poniosła porażkę już w pierwszym meczu, uznając wyższość OpTic Gaming. W związku z tym do samego końca musiała ona liczyć, że oponenci ze wschodu Starego Kontynentu nie dadzą rady. A skoro nie dali, to wtorkowa przegrana Szwedów nie miała żadnego znaczenia – i tak zgromadzili oni najwięcej pieniędzy spośród wszystkich drużyn, które nie były jeszcze pewne awansu.

W związku z tym lista uczestników lanowych finałów ECS Season 7 obecnie prezentuje się następująco:

Astralis Complexity Gaming FURIA Esports Ninjas in Pyjamas
North NRG Esports Team Vitality

Lanowe finały Esports Championship Series Season 7 odbędą się między 6 a 9 czerwca w Londynie. W sumie weźmie w nich udział osiem drużyn, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
NEO Virtus.pro EPICENTER

NEO i spółka powalczą o finał 5. tygodnia ECS, Virtus.pro i AGO wystąpią w ESEA MDL

Przed nami kolejny dzień pełen esportowych emocji związanych z występami Polaków na międzynarodowej arenie. Do wyboru, do koloru – dziś odbędą się zar...