North
fot. ESL/Adam Łakomy

North jedzie na finałowy turniej ESL Pro League Season 9

W Europie mamy coraz mniej niewiadomych, wczoraj bowiem awans na światowe finały ESL Pro League Season 9 zapewniła sobie przedostatnia formacja ze Starego Kontynentu. Okazało się nią North, które w drugiej fazie grupowej nie poznało goryczy porażki.

W pierwszym etapie zmagań Duńczycy mieli sporo problemów i przed eliminacją uratował ich tylko fakt, że jeszcze gorzej od nich prezentowało się ex-Space Soldiers. Wygląda jednak na to, że podopieczni Torbjørna „mithRa” Nyborga wyciągnęli wnioski z wcześniejszych niepowodzeń, bo do kolejnej serii starć przystąpili w o wiele lepszej kondycji. I przyniosło to wymierne efekty, bo w minionych dwóch dniach wyższość North musiały uznać zarówno Natus Vincere, jak i Heroic. A z uwagi na fakt, że obie te drużyny już dziś zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku, to nie ma szans, by obie one wyprzedziły graczy ze Skandynawii.

Komplet dotychczasowych wyników oraz układ tabeli grupy B prezentują się następująco:

Grupa B
# Drużyna Bilans
1. North 2 – 0
2. Heroic 1 – 1
3. Natus Vincere 1 – 1
4. BIG 0 – 2
 
Natus Vincere 1:2 North
Heroic 2:0 BIG
Natus Vincere 2:0 BIG
Heroic 0:2 North
Heroic vs Natus Vincere
North vs BIG

Na ten moment pewne udziału w światowych finałach EPL mogą być następujące drużyny:

Astralis DETONA Gaming FaZe Clan Fnatic
G2 Esports HellRaisers Team Liquid Luminosity Gaming
MIBR mousesports North NRG Esports
TYLOO

Światowe finały ESL Pro League Season 9 odbędą się między 18 a 23 czerwca w Montpellier. W sumie udział w nich weźmie szesnaście drużyn, które powalczą między sobą o łączną pulę w wysokości 750 tysięcy dolarów.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Team Liquid

Liquid zmienia plany. Stewie2K i spółka powalczą o ESL One Cologne

Ogłoszono dwa turnieje eliminacyjne, których zwycięzcy zgarną po jednym slocie na ESL One Cologne 2019 i Intel Extreme Masters Chicago 2019. W obu tur...