Pierwsze emocje związane z europejskim procesem kwalifikacyjnym do StarLadder Major Berlin 2019 już za nami. Sobotnie zmagania w ramach premierowych otwartych eliminacji możemy uznać za naprawdę udane, wszak do 1/8 finału tych rozgrywek dotarło aż pięć polskich drużyn – Virtus.pro, AGO Esports, Actina PACT, Pompa Team Black oraz Denzaaa z Mateuszem "Bożydarem" Jaworskim w składzie. Kontynuacja walki o awans do zamkniętej części rozgrywek już jutro.

Początek sobotnich zmagań nie napawał jednak optymizmem, wszak już w swoim pierwszym meczu klęskę poniosło Aristocracy, które po fatalnej grze w defensywie uległo Copenhagen Flames. Los najlepszej drużyny w Polsce wkrótce podzieliły także x-kom team czy Codewise Unicorns, natomiast długo nadzwyczaj dobrze radziły sobie miksowe piątki takie jak MIKSTURA czy Wensze. W 1/16 finału zameldowało się ostatecznie pięć nadwiślańskich formacji, a mowa o Virtus.pro, PACT, AGO, Pompa Teamie Black oraz Denzaaaa, które sprawiło sporą niespodziankę eliminując Team LDLC. W ostatniej dzisiejszej serii spotkań Polacy nie zawiedli, w komplecie awansując do kolejnej rundy.

Zawody wznowione zostaną jutro o 17:00 – polskie formacje do awansu do zamkniętych eliminacji do Minora potrzebują jeszcze trzech zwycięstw. Ze szczegółowym przebiegiem dzisiejszych zmagań zapoznać możecie się w naszej trwającej jeszcze relacji LIVE.