Tylko szesnaście ekip przetrwało pierwszy dzień premierowych otwartych eliminacji do europejskiego Minora przed StarLadder Major Berlin 2019, a w gronie tym znalazło się aż dwudziestu sześciu Polaków. Nasi rodacy dziś ponownie staną do morderczej walki, której celem będzie zapewnienie sobie występu w zamkniętym etapie rozgrywek. Trzy wygrane oznaczać będą sukces, każda porażka pożegnanie z rywalizacją, więc łatwo na pewno nie będzie. Start już o 17:00!

Już w pierwszej rundzie czekają nas dwa bratobójcze pojedynki, ponieważ Virtus.pro podejmie Pompa Team Black, natomiast AGO Esports zmierzy się z ALTERNATE aTTaX z Mateuszem "mantuu" Wilczewskim w składzie. W tym samym czasie Actina PACT stanie w szranki z bułgarskim FATE Esports, natomiast wczorajszy pogromca Teamu LDLC, Denzaaa, z Marcinem "Shatarem" Lubowickim na pokładzie zagra z duńskim Lyngby Vikings. Oprócz Polaków warto też będzie zwrócić uwagę na spotkania z udziałem NoChance czy Sprout – to właśnie te dwie formacje mogą stanowić największe potencjalne zagrożenie dla naszych rodaków w kolejnych dwóch rundach.

Tak wygląda harmonogram pierwszej dzisiejszej serii gier:

26 maja

1/8 finału

17:00 Virtus.pro vs Pompa Team Black
BO1
17:00 Epsilon Esports vs Ambush Esport
BO1
17:00 NoChance vs finkatt
BO1
17:00 Sprout vs GameAgents
BO1
17:00 FATE Esports vs Actina PACT
BO1
17:00 ALTERNATE aTTaX vs AGO Esports
BO1
17:00 Chaos Esports Club vs BuzzKill
BO1
17:00 Denzaaa vs Lyngby Vikings
BO1

Awans do zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora zapewnią sobie tylko dwie najlepsze drużyny – decydujące pojedynki rozegrane zostaną w trybie BO3. Dzisiejsze rozgrywki śledzić będzie można za pomocą naszej relacji LIVE, w której znaleźć można również szczegółowy opis wczorajszych wydarzeń. Zapraszamy!