STS
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 20-26 maja

Zakończył się kolejny bardzo emocjonujący tydzień. Już od samego jego początku byliśmy świadkami wielu pasjonujących wydarzeń na scenie esportowej, a w ubiegły weekend mogliśmy się przyglądać polskim ekipom dzielnie walczącym o zamknięte kwalifikacje do Minora. Ponadto poznaliśmy szczegóły dotyczące konfliktu Tfue z FaZe Clanem, a Filip „NEO” Kubski wygrał swój pierwszy mecz w barwach nowej organizacji. O tych i wielu innych ciekawych zdarzeniach przeczytacie w naszym kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

Polacy bez awansu do zamkniętych kwalifikacji do Minora

W ubiegły weekend miały miejsce pierwsze otwarte kwalifikacje do europejskiego Minora. Mimo że do 1/8 finału dotarło aż pięć polskich drużyn, ani jedna z nich nie zdołała awansować do zamkniętych eliminacji. Najdalej zaszedł Actina PACT, który w półfinale imprezy przegrał z NoChance.

Pierwsze otwarte eliminacje do Minora nie dla Polaków

NEO z pierwszym zwycięstwem w FaZe Clanie

Zakończyły się zmagania w ramach fazy zasadniczej 7. sezonu Esports Championship Series. W piątym tygodniu rozgrywek reprezentanci Virtus.pro już na starcie przegrali z Fnatic 1:2, lecz kilka godzin później ekipa Filipa „NEO” Kubskiego pokonała G2 Esports 2:1. FaZe Clan nie zdołał jednak przebrnąć przez półfinał, w którym lepszy okazał się OpTic Gaming.

G2 pokonane! NEO z pierwszą wygraną w barwach FaZe

Gambit zawiesza swój skład CS:GO

Prawie dwa lata temu Gambit Esports podnosiło puchar na głównej scenie Tauron Areny w Krakowie. Po wygraniu Majora forma zawodników ze Wspólnoty Niepodległych Państw znacząco jednak spadła. Po wielu miesiącach bez kolejnych zwycięstw organizacja postanowiła ostatecznie pożegnać się ze swoim głównym składem CS:GO.

Gambit zawiesza pierwszy skład CS:GO i zapowiada powrót pod koniec roku

Konflikt Tfue z FaZe. Organizacja ujawnia kontrakt

W ostatnich dniach gorący był temat konfliktu Tfue z FaZe Clanem. Znany streamer pozwał organizację za nieuczciwe praktyki i zamieszczanie w umowach skrajnie niekorzystnych zapisów.

Ciąg dalszy konfliktu pomiędzy Tfue a FaZe Clanem. Poznaliśmy szczegóły umowy zawodnika

Czy powstanie mobilna wersja League of Legends?

Zgodnie z doniesieniami Reutersa, Riot Games pracuje z Tencent Holdings Ltd nad wersją League of Legends przeznaczoną na urządzenia mobilne. Prace nad grą mają już trwać od roku, lecz według źródeł znanej agencji nie zobaczymy LoL-a na smartphone’y co najmniej do początku 2020.

Powstanie mobilna wersja League of Legends?

Znamy datę finałów ESL Mistrzostw Polski

Internetowe rozgrywki w ramach ESL Mistrzostw Polski szybko zmierzają ku końcowi. W związku z tym organizatorzy turnieju opublikowali informacje dotyczące finałów znanej polskiej ligi. Te odbędą się 7-9 czerwca w ESL Arenie w Katowicach. W zawodach wezmą udział najlepsze drużyny LoL-a i CS:GO z naszego kraju, a łączna pula nagród wyniesie aż 260 tysięcy złotych!

Znamy datę i miejsce finałów ESL MP! Wystartowała sprzedaż biletów


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwsze otwarte eliminacje do Minora nie dla Polaków

Po pierwszym dniu otwartych kwalifikacji do europejskiego Minora mieliśmy podstawy, by wierzyć w sukces co najmniej jednej polskiej formacji. Teraz ju...