STS
fot. ESL/Timo Verdeil

Trofeum dla Vitality! Francuzi lepsi od Liquid w finale cs_summit 4

Udziału w cs_summit 4 nie brało Astralis, czyli największe nemezis Teamu Liquid. Wydawało się więc, że przed zawodnikami ze Stanów Zjednoczonych otwarta droga do zwycięstwa – rzeczywistość okazała się jednak nieco inna. W wielkim finale reprezentanci gospodarzy musieli bowiem uznać wyższość Teamu Vitality, który niespodziewanie pokonał ich 2:0.

Team Vitality 2 : 0 Team Liquid

(cs_summit 4 – wielki finał)
Mirage Train Nuke Overpass Dust2 Vertigo Inferno
16 12 Nuke 3 9
4 6
16 11 Overpass 4 13
5 9
 Inferno 

Już pierwsza mapa, Nuke, dobitnie pokazała, że miniony wieczór może potoczyć się nie po myśli Liquid. Tam bowiem praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty dominowało właśnie Vitality, które po stronie broniącej nie pozwoliło oponentom na zbyt wiele. Dość powiedzieć, że podopieczni Erica „adreNa” Hoaga w pierwszej połowie zdobyli zaledwie trzy oczka, przez co na przerwę schodzili z ogromną, bo aż dziewięciopunktową stratą. Potem co prawda udało im się zgarnąć pistoletówkę, ale odwlekła ona tylko w czasie to, co było nieuniknione – ekipa znad Sekwany szybko rozprawiła się z rywalami, ostatecznie opuszczając serwer z wynikiem 16:9. Nie zdziwi zapewne nikogo fakt, że największa w tym zasługa Mathieu „ZywOo” Herbauta, który jako jedyny przebił barierę 20 fragów.

Szansą dla Liquid był wybrany właśnie przez ten zespół Overpass, ale tam początkowo też nie wyglądało to zbyt dobrze, bo chociaż północnoamerykański skład wygrywał już 3:0, to w czwartej rundzie pozwolił zepchnąć się na margines. I to taki absolutny margines, bo Vitality w krótkim czasie zanotowało serię aż ośmiu zdobytych z rzędu rund i pierwszą połowę kończyło z prowadzeniem 11:4. Tym razem jednak nie było powtórki z rozrywki, bo po zmianie stron gracze adreNa wreszcie byli w stanie nawiązać ze swoimi oponentami równorzędną rywalizację i rozpocząć walkę o comeback. Ta zresztą szła im naprawdę dobrze, bo z czasem ogromna przewaga TV stopniała do zaledwie jednego oczka, co zwiastowało, że czekać nas może nawet trzecia mapa. Ale do tej koniec końców nie doszło, bo zawodnicy francuskiej organizacji rzutem na taśmę przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, ustalając rezultat na 16:13.

Końcowa klasyfikacja oraz podział puli pieniężnej cs_summit 4 prezentują się następująco:

1. Team Vitality 64 500 $
2. Team Liquid 36 500 $
3-4. NRG Esports 21 500 $
3-4. ENCE 20 000 $
5. Ghost Gaming 4 500 $
6. Renegades 3 000 $
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 20-26 maja

Zakończył się kolejny bardzo emocjonujący tydzień. Już od samego jego początku byliśmy świadkami wielu pasjonujących wydarzeń na scenie esportowej, a...