STS
fot. Meet Point/Kamil Nowakowski

stark rozstaje się z AVEZ!

Powstałe w styczniu tego roku AVEZ Esport niewątpliwie zaliczyło potężny falstart. Drużyna miała z marszu znaleźć się w szeroko rozumianej czołówce polskiej sceny, jednak rzeczywistość zweryfikowała te plany. Po nieco ponad czterech miesiącach doszło w końcu do pierwszej zmiany – członkiem drużyny nie jest już Krzysztof „stark” Lewnadrowski. 20-latek przed dołączeniem do Ośmiornic znany był […]

Powstałe w styczniu tego roku AVEZ Esport niewątpliwie zaliczyło potężny falstart. Drużyna miała z marszu znaleźć się w szeroko rozumianej czołówce polskiej sceny, jednak rzeczywistość zweryfikowała te plany. Po nieco ponad czterech miesiącach doszło w końcu do pierwszej zmiany – członkiem drużyny nie jest już Krzysztof „stark” Lewnadrowski.

20-latek przed dołączeniem do Ośmiornic znany był z występów w Venatores i x-kom teamie. Po odsunięciu od głównego składu stark długo jednak nie mógł znaleźć dla siebie nowego domu. W końcu pomocną dłoń wyciągnęło AVEZ, które w momencie zakontraktowania składu CS:GO zaliczyło debiut na profesjonalnej scenie. Niemniej korzystnych wyników nowej organizacji było jak na lekarstwo. Najbardziej bolesna była porażka w kwalifikacjach do ESL Mistrzostw Polski, która spowodowała, że zespół nie znalazł się wśród ósemki czołowych zespołów w kraju.

W końcu jednak przyszedł pierwszy poważniejszy sukces – przed kilkoma dniami AVEZ triumfowało w polskich eliminacjach do Esportal Global Cup, rozprawiając się po drodze z kilkoma bardziej rozpoznawalnymi ekipami, jak chociażby skład Jarosława „pashyBicepsa” Jarząbkowskiego występujący pod nazwą youngsters. To jednak nie zadowoliło włodarzy zespołu, a czarę goryczy przelał kiepski występ na warszawskim Meet Poincie. Do tego drużyna zrezygnowała z udziału w pierwszych otwartych kwalifikacjach do europejskiego Minora, co było tylko zapowiedzią nadchodzących zmian.

W obecnej sytuacji skład AVEZ prezentuje się następująco:

  • Michał „crank” Krystyniak
  • Rafał „sany” Pietrzak
  • Patryk „ponczek” Wites
  • Wiktor „mynio” Kruk
  • Adam „destru” Gil – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ZywOo wybrany MVP cs_summit 4

Team Vitality po raz trzeci w swojej nieco ponad półrocznej historii sięgnął po lanowy triumf. Minionej nocy gracze znad Sekwany niespodziewanie pokon...