STS
Grig
fot. Riot Games

Grig wraca do podstawowego składu TSM-u. Będzie dzielić miejsce z Akaadianem

W wiosennym splicie League of Legends Championship Series na pozycji dżunglera w TSM-ie mieliśmy oglądać Jonathana „Griga” Armao, jednakże z uwagi na pogarszającą się kondycję jego nadgarstków musiał on pożegnać się z treningami i ustąpić miejsca Matthew „Akaadianowi” Higginbothamowi przynajmniej na czas rekonwalescencji. Minionej nocy zarząd TSM-u poinformował jednak, że Armao jest już gotów, aby […]

W wiosennym splicie League of Legends Championship Series na pozycji dżunglera w TSM-ie mieliśmy oglądać Jonathana „Griga” Armao, jednakże z uwagi na pogarszającą się kondycję jego nadgarstków musiał on pożegnać się z treningami i ustąpić miejsca Matthew „Akaadianowi” Higginbothamowi przynajmniej na czas rekonwalescencji. Minionej nocy zarząd TSM-u poinformował jednak, że Armao jest już gotów, aby wspomóc podstawowy skład.

Jak się okazuje Grig nie będzie piastował pozycji dżunglera w LCS samodzielnie. Wszystko dlatego, że TSM postanowił spróbować wykorzystać potencjał posiadania dwóch niesamowicie utalentowanych i doświadczonych dżunglerów, przez co Armao będzie dzielić miejsce w drużynie z Akaadianem. Z oficjalnego oświadczenia organizacji możemy wyczytać, że przed rozpoczęciem letniego splitu sztab szkoleniowy będzie sprawdzać, jak w pełni korzystać z przywileju posiadania dwóch solidnych dżunglerów, aby zmaksymalizować szanse na dobre wyniki.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Grig pełnię zdrowia odzyskał rzekomo już w trakcie wiosennego splitu, ale zarząd TSM-u nie chciał wówczas wprowadzać żadnych zmian w składzie występującym w LCS. W zaistniałej sytuacji Armao został przydzielony do drużyny akademii, wraz z którą zdobył tytuł mistrzowski, pokonując w finale play-offów Cloud9 Academy wynikiem 3:1. Grig bez dwóch zdań był jednym z czołowych zawodników w wiosennym splicie Academy League, co świetnie odzwierciedlają jego statystyki na tle innych dżunglerów w rozgrywkach. Oprócz tego wszyscy doskonale pamiętamy fenomenalną dyspozycję Griga w ubiegłym roku, dlatego też możemy być niemalże pewni, że raz jeszcze pomoże on TSM-owi wznieść się na wyższy poziom.

Tak prezentuje się aktualny skład Teamu SoloMid na LCS 2019 Summer Split:

Sergen „Broken Blade” Çelik
Matthew „Akaadian” Higginbotham
Jonathan „Grig” Armao
Søren „Bjergsen” Bjerg
Jesper „Zven” Svenningsen
Andy „Smoothie” Ta
Tony „Zikz” Gray
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nóż na gardle Virtus.pro, czyli kolejne mecze w ESL MP w CS:GO

Mnóstwo pytań, niewiele odpowiedzi – tak można opisać aktualną sytuację w rozgrywkach CS:GO w ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2019. Koniec rywalizacji...