fot. ESL/Adam Łakomy

WorldEdit żegna się z Winstrike, El1an zajmuje jego miejsce

Zmian w Winstrike Teamie ciąg dalszy. W ubiegłym tygodniu rosyjska organizacja obwieściła światu angaż nowego szkoleniowca, natomiast dzisiaj poinformowała o kolejnej roszadzie personalnej w swojej dywizji CS:GO. Dotychczasowy snajper formacji, Georgi „WorldEdit” Yaskin, ustąpił miejsca Alekseyowi „El1anowi” Gusevowi.

Na początku tego roku 19-latek został odsunięty od głównego składu Monolith Gaming, zaś w kwietniu definitywnie pożegnał się ze wspomnianą organizacją. Od tamtej pory Gusev nie miał stałej drużyny, ale nie pozostawał bierny i w ostatnim czasie próbował swoich sił w miksie HOLLYWOOD. W przeszłości El1an był związany także z Elements Pro Gaming oraz Gambit Esports, reprezentując barwy akademii tego zespołu przez niespełna dwa miesiące.

– Jednym z naszych celów jest odmłodzenie drużyny, dlatego zdecydowaliśmy się przetestować El1ana. Po zakończeniu testów uświadomiliśmy sobie, że idealnie pasuje do naszego zespołu – tak na temat najnowszego nabytku wypowiedział się opiekun Winstrike Teamu, Ivan „Johnta” Shevtsov. Trenerowi wtórował główny menadżer formacji, Adalyat Mamedov – Przez jakiś czas mieliśmy oko na El1ana. Poziom, który zaprezentował podczas treningów i oficjalnych spotkań sprawił, że uwierzyliśmy w to, że jest utalentowany i chcemy mieć go w naszej ekipie – powiedział Mamedov.

WorldEdit był częścią Winstrike od października ubiegłego roku. W tym czasie snajper wystąpił ze swoimi kolegami na Intel Extreme Masters Katowice 2019 i był wówczas o krok od awansu do Fazy Nowych Legend. W tym miesiącu Yaskin i spółka wywalczyli przepustkę na finały Good Game League 2019, po tym jak triumfowali podczas olsztyńskich kwalifikacji do tej imprezy. Wiele wskazuje jednak na to, że zmiany kadrowe w międzynarodowej drużynie nie skończą się tylko na rozstaniu z 27-latkiem. Coraz bliżej transferu do Natus Vincere ma być bowiem Kirill „Boombl4” Mikhailov pełniący obecnie rolę prowadzącego.

W tej sytuacji skład Winstrike Teamu prezentuje się następująco:

  • Kirill „Boombl4” Mikhailov
  • Aurimas „Kvik” Kvakšys
  • David „n0rb3r7” Danielyan
  • Vlаdуslаv „bondik” Nеchуроrchuk
  • Aleksey „El1an” Gusev
  • Ivan „Johnta” Shevtsov – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Astralis device

Rozlosowano grupy finałów ECS Season 7

Internetowa faza siódmego sezonu Esports Championship Series zakończyła się już jakiś czas temu, pora więc na zwieńczenie rozgrywek w postaci lanowych...