STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

NEO i spółka pewni gry w play-offach DreamHack Masters Dallas 2019!

Jak na razie Filip „NEO” Kubski nie ma powodów do narzekań – jego lanowy debiut w barwach FaZe Clanu przebiega naprawdę dobrze. Minionej nocy Polak przyczynił się do tego, że międzynarodowy skład pokonał Ninjas in Pyjamas, dzięki czemu zapewnił już sobie awans do fazy play-off DreamHack Masters Dallas 2019. Ninjas in Pyjamas 0 : 2 […]

Jak na razie Filip „NEO” Kubski nie ma powodów do narzekań – jego lanowy debiut w barwach FaZe Clanu przebiega naprawdę dobrze. Minionej nocy Polak przyczynił się do tego, że międzynarodowy skład pokonał Ninjas in Pyjamas, dzięki czemu zapewnił już sobie awans do fazy play-off DreamHack Masters Dallas 2019.

Ninjas in Pyjamas 0 : 2 FaZe Clan

(DH Masters Dallas – półfinał UB grupy A)
Overpass Vertigo Dust2 Nuke Train Mirage Inferno
6 5 Dust2 10 16
1 6
7 2 Nuke 13 16
5 3
 Inferno 

Już pierwsze minuty meczu udowodniły, że FaZe nie ma zamiaru pozostawić niczego przypadkowi i chce zamknąć wszystko w dwóch potyczkach. Podopieczni Janko „YNk” Paunovicia m.in. dzięki wygranej pistoletówce szybko wyszli na aż sześciopunktowe prowadzenie i chociaż z czasem NiP zaczął podejmować coraz śmielsze próby powrotu do tego spotkania, to nie zdały się one na zbyt wiele. Jedyne, co udało się Szwedom osiągnąć, to tuż przed przerwą zmniejszyć stratę o zaledwie jedno oczko. Nie wyglądało to zbyt dobrze, ale okazało się, że może być jeszcze gorzej! Po przejściu do obrony ekipa, która z konieczności musiała występować ze swoim trenerem, zgarnęła jeszcze tylko jedną rundę. Pozostałe natomiast padły łupem NEO i spółki, którzy gładko zatriumfowali na wybranym przez siebie Duście2 16:6.

Jeżeli ktoś liczył, że porażka ta wstrząśnie Ninjas in Pyjamas, to musiał się srogo zawieść. Ekipa ze Skandynawii także na swoim Nuke’u zaliczyła falstart i nim się obejrzała, przegrywała już 0:9! I także tym razem nie było mowy o comebacku, bo FaZe pewnie kontrolowało przebieg gry, notorycznie notując akcje podobne do tej, jaka była udziałem Kubskiego w 11. rundzie. Wtedy to polski zawodnik na górnym bombsicie samodzielnie wyeliminował aż trzech rywali, skutecznie uniemożliwiając im choćby podłożenie bomby. Efekt był łatwy do przewidzenia. Po pierwszej połowie tablica wyników wskazywała aż 13:2 na korzyść międzynarodowego składu i wiele wskazywało na to, że za chwilę będzie po wszystkim. I chociaż triumf drużyny NEO nieco się opóźnił, bo po przejściu na stronę CT NiP podjął ostateczną, rozpaczliwą próbę powrotu, to finalnie i tak do niego doszło – FaZe mogło świętować wygraną w stosunku 16:7, które jednocześnie zapewniła zespołowi miejsce w play-offach.

Swój kolejny mecz FaZe Clan rozegra dopiero 30 maja o godzinie 22:40 – wtedy to zawodnicy YNk podejmą Team Liquid w finale górnej drabinki grupy A, którego stawką będzie bezpośredni awans do półfinału całej imprezy. Po więcej aktualnych informacji  na temat DreamHack Masters Dallas 2019 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fresskowy

Zażarta walka o ostatnie miejsce na finałach ESL MP. Ostatecznie PRIDE górą

Koniec niespodzianek ze strony Katastrofy Awionetki. Miejsce na lanowych finałach ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends zapewniło sobi...