STS

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 27 maja – 2 czerwca

Za nami kolejny tydzień obfitujący w esportowe zdarzenia. Na przestrzeni ostatnich siedmiu dni zakończył się między innymi turniej, w którym FaZe Clan dotarł aż do półfinału czy rozstrzygnięte zostały fazy zasadnicze ESL Mistrzostw Polski. Ponadto dowiedzieliśmy się, że kontrakt Pawła „byaliego” Bielińskiego z Virtus.pro został ostatecznie rozwiązany, oraz że Paweł „Woolite” Pruski już wkrótce zagra […]

Za nami kolejny tydzień obfitujący w esportowe zdarzenia. Na przestrzeni ostatnich siedmiu dni zakończył się między innymi turniej, w którym FaZe Clan dotarł aż do półfinału czy rozstrzygnięte zostały fazy zasadnicze ESL Mistrzostw Polski. Ponadto dowiedzieliśmy się, że kontrakt Pawła „byaliego” Bielińskiego z Virtus.pro został ostatecznie rozwiązany, oraz że Paweł „Woolite” Pruski już wkrótce zagra w LEC. O tych i wielu innych ciekawych rzeczach przeczytacie w naszym kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

Liquid wygrywa DH Masters Dallas. Ekipa NEO odpadła z półfinale

W ostatnich dniach odbywały się rozgrywki w ramach DreamHack Masters Dallas 2019. W zawodach brał udział Filip „NEO” Kubski, który grając w barwach FaZe Clanu zdołał awansować aż do półfinału, gdzie uległ ENCE. W wielkim finale Team Liquid zdołał ponownie przełamać ciążącą na nim klątwę i pokonał srebrnych medalistów katowickiego Majora po trzech zaciekłych mapach.

W pół drogi do miliona. Liquid wygrywa DreamHack Masters Dallas!

Paweł „byali” Bieliński definitywnie rozstaje się z Virtus.pro

Po niecałym miesiącu spędzonym na ławce rezerwowych, kontrakt Pawła „byaliego” Bielińskiego z Virtus.pro został rozwiązany. Dzięki temu znany polski zawodnik może bez żadnych ograniczeń poszukiwać nowego zespołu. Przypomnijmy, że Bieliński na początku maja przyznał, że nie mógł się dogadać co do zasad współpracy z resztą drużyny i zrezygnował z aktywnej gry w VP.

byali definitywnie rozstaje się z Virtus.pro

Indictive wyrzucone z Ultraligi

Indictive Esports, które niedawno obroniło miejsce w Ultralidze, ma poważne kłopoty finansowe. Umowy między organizacją, a jej zawodnikami zostały rozwiązane z winy pracodawcy, a zawodnicy nieotrzymujący pieniędzy zwrócili się do organizatora turnieju, który odebrał Indictive licencję na uczestnictwo w rozgrywkach.

Indictive wyrzucone z Ultraligi. Organizacja zalega zawodnikom prawie 20 000 złotych

Boombl4 dołącza do Natus Vincere

Od dawna Oleksandr „s1mple” Kostyliev jest główną siłą napędową Natus Vincere. On sam w pojedynkę nie jest jednak w stanie wygrywać turniejów, więc organizacja postanowiła po raz pierwszy od półtora roku wprowadzić zmiany w zespole. Do znanej marki dołączył Kirill „Boombl4” Mikhailov, który zajął miejsce Ioanna „Edwarda” Sukharieva współpracującego dotąd z organizacją z przerwami od 2009 roku.

Pierwsza od półtora roku zmiana w Na`Vi! Boombl4 dołącza do składu

Koniec fazy zasadniczej ESL Mistrzostw Polski

Za nami faza zasadnicza ESL Mistrzostw Polski. W przypadku rozgrywek CS:GO aż do samego końca nie można było jasno stwierdzić, która z drużyn awansuje na lanowe finały. Ostatecznie jednak po wielu godzinach meczów, w których udział brały AGO Esports, Virtus.pro, Actina PACT, Izako Boars oraz Wisła Płock udało się wyłonić ekipy, które już za kilka dni pojawią się w katowickiej ESL Arenie.

ESL Mistrzostwa Polski Wiosna 2019 – CS:GO

W ubiegłym tygodniu zakończyła się również pierwsza faza zmagań w League of Legends. Po zażartej walce, w której PRIDE pokonało Katastrofę Awionetki okazało się, że to właśnie Orły będą mogły zawalczyć z Illuminar Gaming i devils.one na lanowych finałach.

Zażarta walka o ostatnie miejsce na finałach ESL MP. Ostatecznie PRIDE górą

Woolite dołącza do głównego składu Rogue

Rogue poinformowało o przeniesieniu Pawła „Woolite’a” Pruskiego do głównego składu. Polak po czterech latach wraca do League of Legends European Championship. O miejsce w rozgrywkach nasz rodak będzie musiał walczyć jednak z dotychczasowym marksmanem, Martinem „HeaQ” Kordmaa.

Woolite w głównym składzie Rogue! „Czekałem na ten moment 4 lata”

stark opuszcza AVEZ Esport

W styczniu tego roku powstało AVEZ Esport, które miało prędko znaleźć się w czołówce polskiej ceny CS:GO. Tak się jednak nie stało, a przez ostatnie miesiące Ośmiornice odpadły między innymi z kwalifikacji do ESL Mistrzostw Polski czy niezbyt dobrze poradziły sobie podczas rozgrywek na warszawskim Meet Poincie, co przesądziło o zmianach. Włodarze organizacji podjęli decyzję o odsunięciu od głównego składu Krzysztofa „starka” Lewnadrowskiego.

stark rozstaje się z AVEZ!

Vitality pokonuje Liquid w finale cs_summit 4

cs_summit 4 już za nami. Równy tydzień temu w finale rozgrywek Team Liquid zmierzył się z Teamem Vitality. Mogłoby się wydawać, że skoro na imprezie nieobecne jest Astralis, to TL powinien bez problemu ją wygrać. Tak się jednak nie stało, a Europejczycy po dwóch rozegranych mapach koniec końców zgarnęli 64 500 dolarów nagrody głównej.

Trofeum dla Vitality! Francuzi lepsi od Liquid w finale cs_summit 4


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tytuł MVP DreamHack Masters Dallas 2019 trafia do EliGE'a

Team Liquid nie zawiódł oczekiwań i sięgnął po triumf w DreamHack Masters Dallas 2019. W wielkim finale formacja z Ameryki Północnej pokonała po trudn...