fot. Meet Point/Kamil Nowakowski

Czy unikniemy blamażu? Czas na ostatnie otwarte kwalifikacje do Minora

W zamkniętych europejskich eliminacjach do Minora zostały już tylko dwa miejsca, a chętnych do zgarnięcia ich i potencjalnych kandydatów czy nawet faworytów jest zdecydowanie więcej. Jak dotąd awansu nie udało się wywalczyć żadnej drużynie z Polski, dlatego rodzima społeczność będzie dziś (i miejmy nadzieję jutro) bacznie śledziła poczynania ekip znad Wisły. Czy polska scena CS:GO uniknie blamażu?

Dotychczas najdalej dochodzili zawodnicy Actina PACT oraz Aristocracy. Ekipa Dawida „lunAtica” Cieślaka w pierwszych otwartych eliminacjach dotarła aż do półfinału, w którym niestety musiała uznać wyższość NoChance. Arcy z kolei dotarło do meczu o awans w trzecim turnieju, kiedy to Karola „rallena” Rodowicza zastępował Olek „hades” Miskiewicz. Wówczas rodzimy zespół  w decydującym starciu przegrał z Tricked Esport. Daleko, bo aż do Round of 8, dochodziło także AGO Esports, które dokonało tego w pierwszym i trzecim turnieju.

Na ten moment na liście uczestników czwartych eliminacji nie ma ani PACT, ani AGO, ani też x-kom teamu, ale z pewnością drużyny te wezmą udział w dzisiejszych rozgrywkach. Oprócz nich o awans ponownie walczyć będą gracze Aristocracy, Codewise Unicorns, Virtus.pro czy Polbit Pogoń Szczecin. Nie zabraknie równieże rodzimych formacji, które mają bardziej miksowy charakter. Do tych zaliczyć można youngsters z Jarosławem „pashąBicepsem” Jarząbkowskim na czele i Wensze.

Czwarte kwalifikacje wyłonią dwóch ostatnich uczestników zamkniętego turnieju eliminacyjnego, który zaplanowano na 10-12 czerwca. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 17:00, a jej decydujące starcia odbędą się jutro wieczorem. Zapisy prowadzone są tutaj. Na ten moment lista uczestników zamkniętych kwalifikacji do europejskiego Minora przedstawia się następująco:

BIG Fnatic Team GamerLegion Heroic
Maknitude mousesports NoChance Nordavind
North OpTic Gaming Sprout Tricked Esport
Valiance & Co Windigo Gaming
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Faza ligowa ESL MP w CS:GO za nami. Znamy drabinkę play-offów

Po pięciu tygodniach poznaliśmy wreszcie ostateczny kształt tabeli w ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2019 w CS:GO. Obyło się bez większych zaskoczeń,...