fot. ESL/Sarah Cooper

Znamy czterech uczestników europejskiego Minora, wśród nich Fnatic i mousesports

Cztery drużyny postawiły wczoraj poważny krok na drodze do awansu na StarLadder Major Berlin 2019. Przebrnęły one bowiem przez zamknięte eliminacje, co oznacza, że już za kilka tygodni zobaczymy je w stolicy Niemiec – to tam stoczą one ostateczną batalię o bilet na najważniejszą imprezę drugiej połowy roku.

Jako pierwsi powody do świętowania mieli reprezentanci Fnatic, którzy dość gładko rozprawili się z BIG. Nie ma tu oczywiście mowy o żadnym pogromie, bo niemiecka formacja starała się utrzymywać kontakt ze swoim szwedzkim rywalem, ale trudno też powiedzieć, by zwycięstwo Skandynawów było w którymkolwiek momencie poważnie zagrożone. O wiele trudniejszą przeprawę miało za to CR4ZY. Ekipa znana do niedawna jako Valiance & Co musiała zmierzyć się z Heroic i nie zaczęła najlepiej, bo od przegranej na Duście2. Dopiero na kolejnych dwóch mapach zespół z Bałkanów dopiął swego, chociaż nie przyszło mu to łatwo.

Łatwo nie miały również mousesports oraz North. Ci pierwsi, podobnie jak wspomniane CR4ZY, zaliczyli mocny falstart i przegrywali z OpTic Gaming 0:1. Popularnym Myszom nie pozostało więc nic innego, jak wziąć się w garść. I dokonały tego, w efekcie czego rywale Finna „karrigana” Andersena i spółki podczas żadnej z kolejnych dwóch potyczek nie zdobyli choćby dziesięciu punktów. Tylko dwie mapy oglądaliśmy natomiast podczas meczu North z Teamem Ancient. Ale za to jakie! Obie zakończyły się wynikiem 16:14 na korzyść Duńczyków, którzy ewidentnie mogą mówić o wielkim szczęściu. Gdyby go zabrakło, to prawdopodobnie Ancient oglądalibyśmy dalej.

Na ten moment pewne awansu na europejskiego Minora są następujące drużyny:

CR4ZY Fnatic mousesports North

Europejski Minor odbędzie się między 17 a 21 lipca w Berlinie. Osiem biorących w nim udział ekip rywalizować będzie między sobą o dwa miejsca na StarLadder Major Berlin 2019 oraz o jeden slot na turnieju Play-in.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Studencki piątek w Katowicach. Nadchodzą finały Edu Esports League!

Rok akademicki dobiega końca, a wraz z nim na swój finał czeka Edu Esports League – ogólnopolskie rozgrywki esportowe dedykowane studentom. Zmagania n...