fot. DreamHack/Adela Sznajder

Major nie dla Cloud9! cajunb i spółka odpadają z zamkniętych kwalifikacji do Minora

Po zakończeniu Intel Extreme Masters Katowice 2019 kadra Cloud9 została porządnie przemeblowana. W szeregi północnoamerykańskiej organizacji wstąpiło dwóch nowych zawodników, zaś Maikil „Golden” Selim powrócił do aktywnego składu po kilkumiesięcznej przerwie. W efekcie licznych zmian drużyna utraciła miejsce na StarLadder Major Berlin 2019 i aby wystąpić na niemieckiej imprezie musiała przejść przez niemal cały cykl kwalifikacyjny.

Niemal, gdyż Timothy „autimatic” Ta i spółka otrzymali bezpośrednie zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji do Minora. W pierwszej rundzie eliminacji C9 trafiło na 82. formację światowego rankingu, New Identity. Niespodziewanie jednak ekipa Skylera „Relyksa” Weavera pokonała podopiecznych organizacji z chmurą w logo w trzech mapach i zrzuciła swoich rywali do dolnej części drabinki. Jeżeli porażka z New Identity była dla sympatyków międzynarodowego zespołu szokiem, to trudno określić, czym była klęska w pojedynku z The Quest. W meczu o zachowanie szans na awans do Minora Cloud9 poległo bowiem 0:2 i tym samym utraciło ostatnią nadzieję na udział na Majorze w Berlinie.

W uniwersum CS:GO Cloud9 wzięło udział w dziesięciu imprezach najwyższej rangi, zaś ostatnim Majorem, który ominęło, był ELEAGUE Major Atlanta 2017. W swojej historii podopieczni jednej z najpopularniejszych amerykańskich organizacji esportowych raz wznieśli w górę puchar za mistrzostwo, a miało to miejsce w ramach rozgrywanego przed własną publicznością ELEAGUE Major Boston 2018. Ze zwycięskiej ekipy w aktualnej kompozycji C9 pozostało już tylko dwóch strzelców. Poza wspomnianym wcześniej autimaticiem historyczny triumf pamięta także Will „RUSH” Wierzba. Można przypuszczać, że fatalna postawa drużyny w zamkniętych kwalifikacjach spowoduje kolejne roszady personalne.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Origen, LEC 2019

JKor przedłuża kontrakt z Origen! Polak analitykiem zespołu na cały letni split

Wiosenny split League of Legends European Championship był całkiem udany dla Origen, które zdołało wywalczyć wicemistrzostwo zeszłej rundy. Wkład w te...