STS
fot. Esports Association

Politechnika Wrocławska oraz PJATK triumfatorami Edu Esports League

Kilka miesięcy pełnych zaciętej rywalizacji w wydaniu akademickim zwieńczonych finałami lanowymi w katowickiej ESL Arenie – tak w telegraficznym skrócie można byłoby opisać zakończony wczorajszego wieczoru sezon Edu Esports League. Piątkowe zmagania pozwoliły wyłonić mistrzów w dwóch tytułach – CS:GO oraz LoL-u. Triumfy padły łupem odpowiednio Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz Politechniki Wrocławskiej.

Na początek byliśmy świadkami zmagań w Counter-Strike’u, który debiutował w programie Edu Esports League. Faza zasadnicza pozwoliła wyłonić dwie najlepsze ekipy, które stawiły sobie czoła w stolicy Górnego Śląska. Po jednej stronie stanęli przedstawiciele lokalnej uczelni – Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, po drugiej natomiast Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. W wielkim finale oglądaliśmy pełne, trzymapowe starcie. Pierwszy cios zadali „gospodarze”, którzy zwyciężyli na wybranym przez siebie Trainie. Sprawy w swoje ręce wzięli jednak studenci z Warszawy, którzy odwrócili losy batalii i triumfując na dwóch kolejnych mapach, zdołali odnieść zwycięstwo w całej serii.

Powody do radości mieli także gracze reprezentujący Politechnikę Wrocławską. Ci od początku zmagań uchodzili za największych faworytów do zgarnięcia pierwszej lokaty, zwłaszcza że przecież nie tak dawno wrocławianie brali udział w Ultralidze, występując tam pod skrzydłami Esports Academy. Tym razem gra toczyła się o obronę tytułu mistrzów Edu Esports League, a ubiegłorocznych triumfatorów z tronu spróbowali zrzucić ich starzy dobrzy znajomi – studenci Politechniki Gdańskiej. Zawodnicy z północy Polski nie zdobyli jednak choćby jednej mapy, przez co główna nagroda trafiła w ręce rywali.

Zmagania w EEL nie toczyły się o nagrody rzeczowe czy finansowe. Jak twierdzą organizatorzy rozgrywek, zdecydowanie ważniejsze jest dawanie młodym graczom możliwości przeżycia esportowej przygody. I tak najlepsza formacja w CS:GO wkrótce uda się na ESL One Cologne, gdzie będzie miała okazję zobaczyć jedną z najważniejszych imprez w kalendarzu zza kulis. Z kolei już w tę środę triumfatorzy batalii na Summoner’s Rifcie polecą do Madrytu na europejskie finały University Esports Masters. Tam zawodnicy Politechniki Wrocławskiej, podobnie jak przed rokiem, powalczą o wyjazd na światowe finały.

Warto zapoznać się także z naszym materiałem stworzonym podczas finałów Edu Esports League:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejny pełnowymiarowy mecz Danye w OWL. Eternal przegrywa z Excelsior

Od początku trzeciego etapu Overwatch League Season 2 Karol "Danye" Szcześniak nie opuścił jeszcze żadnej mapy. W parze z jego pełnymi występami szły...