fot. DreamHack/Adela Sznajder

OpTic i Aristocracy pierwszymi półfinalistami DH Open Summer, CR4ZY pod ścianą

Za nami pierwszy dzień DreamHack Open Summer 2019. Dzisiaj odbyło się sześć spotkań w ramach fazy grupowej szwedzkiej imprezy, po których wyłoniono jej dwóch pierwszych półfinalistów. W tym gronie znalazł się jedyny polski uczestnik zawodów, Aristocracy.

Ekipa Wiktora „TaZa” Wojtasa w swoim premierowym starciu podjęła duńskie Tricked Esport. Polacy bez większych problemów uporali się z rywalami na Trainie, dzięki czemu kilka godzin później zmierzyli się z AVANGAR w meczu wygranych grupy A. Po zaciętej walce nasi rodacy triumfowali 16:14, a co za tym idzie zameldowali się w najlepszej czwórce turnieju. Po dzisiejszych rozstrzygnięciach wiemy też, że drugim półfinalistą rozgrywek zostało OpTic Gaming. Podopieczni Caspera „ruggaha” Due najpierw pokonali Chaos Esports Club, a następnie pozostawili Team Ancient w pokonanym polu.

Nieco mniej powodów do radości mogą mieć reprezentanci CR4ZY, którzy w ostatnim czasie wywalczyli przepustkę na europejskiego Minora przed StarLadder Major Berlin 2019. Choć międzynarodowa piątka starała się jak mogła, to ostatecznie nie sprostała Ancient, przez co jutro powalczy o pozostanie w imprezie. Podobne zadanie czeka zawodników Winstrike Teamu, bowiem Ioann „Edward” Sukhariev i spółka na start turnieju nieznacznie ulegli AVANGAR.

Poniżej prezentujemy pełną listę wyników sobotnich spotkań: 

15 czerwca

Grupa A

12:00 AVANGAR 16:14 Winstrike Team Vertigo

Grupa B

13:30 CR4ZY 12:16 Team Ancient Inferno

Grupa A

15:00 Tricked Esport 5:16 Aristocracy Train

Grupa B

16:30 OpTic Gaming 16:12 Chaos Esports Club Mirage

Mecz wygranych grupy A

18:00 AVANGAR 14:16 Aristocracy Overpass

Mecz wygranych grupy B

19:30 Team Ancient 10:16 OpTic Gaming Mirage

Emocje związane z DreamHack Open Summer 2019 wracają już jutro o godzinie 10, gdy Winstrike stanie w szranki z Tricked w formule BO3. Z kolei Aristocracy może przygotowywać się już do poniedziałkowego starcia półfinałowego, które zaplanowane jest na godzinę 13. Polskojęzyczna transmisja z całej imprezy dostępna jest na pod tym linkiem. Więcej informacji na temat szwedzkich zawodów znaleźć można w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Piglet Clutch Gaming, LCS 2019 Spring Split

Piglet i Clutch Gaming na rozstaju dróg

Chae "Piglet" Gwang-jin nie ma zbyt wielkiego szczęścia jeśli chodzi o północnoamerykańskie rozgrywki. Koreańczyk jest już tylko cieniem zawodnika, kt...

>