fot. DreamHack/Alex Maxwell

ESL One Cologne jednak z Liquid! Ekipa nitr0 wygrywa GG.BET Invitational

Grono uczestników ESL One Cologne 2019 skompletowane! Ostatnie wolne miejsce przypadło w udziale liderowi rankingi HLTV – Teamowi Liquid – który z własnego wyboru przedzierać musiał się przez eliminacje ostatniej szansy rozgrywane w ramach GG.BET Cologne Invitational.

Przypomnijmy, iż północnoamerykańska formacja początkowo nie przyjęła zaproszenia na turniej główny, tłumacząc się zbyt napiętym harmonogramem. Decyzja ta wywołała oburzenie społeczności, która bez wątpienia liczyła, iż w Kolonii pojawi się cała ścisła światowa czołówka. Na całe szczęście dla zaniepokojonych fanów Liquid zmieniło swoje plany, a wpływ na to miał między innymi brak awansu na lanowe finały Esports Championship Series Season 7. Nicholas „nitr0” Cannella i spółka nie mogli już jednak liczyć na przychylność organizatorów, którzy rozdysponowali wcześniej wszystkie bezpośrednie przepustki.

W tej sytuacji TL zmuszony został do wystąpienia w internetowych rozgrywkach prowadzonych pod banderą GG.BET, których triumfator nagrodzony miał zostać biletem do Niemiec. Skład zza oceanu zmagania rozpoczął od sensacyjnej wpadki z Teamem Spirit, lecz ostatecznie zajął drugie miejsce w swojej grupie, ogrywając NoChance i rewanżując się piątce z regionu CIS. W play-offach podopieczni Erica „adreNa” Hoaga podjęli natomiast forZe, a następnie G2 Esports. Dość niespodziewanie to formacja z Rosji zdołała urwać Liquid jedną mapę, podczas gdy Francuzi już po dwóch przegranych potyczkach opuszczali serwer na tarczy.

W związku z tym pełna lista uczestników ESL One Cologne 2019 wygląda następująco:

Astralis BIG ENCE FaZe Clan
Fnatic FURIA Esports Heroic MIBR
mousesports MVP PK Natus Vincere Ninjas in Pyjamas
NRG Esports Renegades Team Liquid Team Vitality

ESL One Cologne 2019 odbędzie się między 2 a 7 lipca w kolońskiej Lanxess-Arenie. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 300 tysięcy dolarów. Wywalczonego przed rokiem tytułu bronić będzie Natus Vincere.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Potężny spadek AGO w rankingu HLTV, Virtus.pro tuż za top 30

W najnowszym notowaniu rankingu HLTV doszło do znaczących przetasowań. Może nie w czołówce, ale nie o nią tutaj chodzi – sporo działo się wszak wśród...

>