fot. ESL/Helena Kristiansson

mousesports kolejnym uczestnikiem play-offów EPL, G2 eliminuje Cloud9

Nieco wcześniej niż planowano zakończył się drugi dzień zmagań w ramach finałów ESL Pro League. Także i tym razem trzeba przyznać, że wyniki układały się raczej zgodnie z tym, czego mogliśmy się spodziewać. Nie inaczej było w dwóch wieńczących dzisiejszą rywalizację spotkaniach  – zwycięsko ze swoich batalii wyszli zawodnicy G2 Esports oraz mousesports.

Reprezentanci gospodarzy po porażce z NRG Esports w półfinale drabinki przegranych zostali postawieni z nożem na gardle. Od tego momentu każda ewentualna wpadka oznaczałaby koniec zawodów dla ekipy z Francji. Nic więc dziwnego, że G2 pojawiło się na serwerze zmotywowane i żądne sukcesu. Na jego drodze stanęło Cloud9, które najchętniej zapomniałoby o ostatnich tygodniach, w których gracze spod znaku chmurki stracili chociażby szansę na udział w berlińskim Minorze. Dobrze nie będą także wspominać występu w Montpellier, gdzie udało im się zaliczyć tylko jedno zwycięstwo. W batalii przeciwko faworytom miejscowej publiczności C9 pokazało się z całkiem dobrej strony, ale dwie wyrównane mapy padły jednak łupem rywali, którzy tym samym znaleźli się o krok od ćwierćfinału zawodów.

Skoro już o ćwierćfinale mowa, to przepustkę minimum do tego etapu zawodów wywalczyło mousesports. Popularne Myszy stawiły czoła HellRaisers w półfinale drabinki wygranych grupy B. Mecz ten był absolutną dominacją ze strony Chrisa „ChrisaJ” de Jonga i kompanów. Ci rozbili swoich konkurentów najpierw na Mirage’u, gdzie stracili ledwie pięć oczek, a chwilę później oddali tylko trzy rundy więcej w trakcie gry na Nuke’u. To jednak nie koniec przygody HR we Francji. Teraz międzynarodowa formacja powalczy w dolnej części drabinki, ciągle zachowując szanse na wystąpienie przed publicznością w arenie. mouz z kolei jutro zawalczy o bezpośredni awans do półfinału.

19 czerwca

Druga runda drabinki przegranych grupy A

17:20 G2 Esports 2:0 Cloud9
Inferno 16:12
Overpass 16:13

Półfinał drabinki wygranych grupy B

18:00 HellRaisers 0:2 mousesports
Mirage 5:16
Nuke 8:16

Kolejne pojedynki już jutro od godziny 12. O 19 natomiast do gry wkroczy ponownie Filip „NEO” Kubski i jego FaZe Clan. Transmisję ze wszystkich spotkań w ramach finałów ESL Pro League można oglądać wraz z polskim komentarzem za pośrednictwem kanału ESL.TV Polska. Więcej szczegółowych informacji dotyczących rozgrywek w Montpellier znaleźć można w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Od moda, który wyciekł przed premierą, do sklepowych półek

Dokładnie 20 lat temu został wydany mod do Half-Life'a, który na zawsze zmienił świat gier i esportu, bo kto wie, czy bez Counter-Strike'a wirtualna r...