fot. ESL/Helena Kristiansson

LUCAS1 blisko dołączenia do MIBR-u?

Wszystko wskazuje na to, że MIBR coraz poważniej myśli na temat roszad personalnych w swoim składzie. Najpierw brazylijska formacja za cel obrała sobie Yuriego „yuuriha” Santosa z FURII Esports, ale gdy okazało się, że transfer 19-latka nie jest możliwy, musiała skierować swój wzrok gdzieś indziej. Jak donosi Jarek „DeKay” Lewis, kolejnym graczem, którym zainteresowana jest dziesiąta drużyna świata jest Lucas „LUCAS1” Teles z Luminosity Gaming.

LUCAS1 to dobrze znana postać na brazylijskiej scenie. W przeszłości Teles reprezentował barwy chociażby Tempo Storm czy Immortals. Z drugą z wymienionych ekip zawodnik dotarł do wielkiego finału PGL Major Kraków 2017, gdzie gracze z Kraju Kawy musieli jednak uznać wyższość Gambit Esports. Od ponad roku 23-latek jest związany z Luminosity, do którego dołączył razem z bratem bliźniakiem, Henrique „HEN1M” Telesem, po nieudanej przygodzie w składzie ex-100 Thieves – Não Tem Como. Wraz ze swoimi kolegami strzelec zakwalifikował się na światowe finały dziewiątego sezonu ESL Pro League, lecz przygoda latynoskiej piątki z imprezą w Montpellier zakończyła się już po dwóch spotkaniach.

Jak dodaje DeKay, LUCAS1 odbył już pierwsze treningi z Gabrielem „FalleNem” Toledo i kompanami, a w kadrze ma zastąpić João „felpsa” Vasconcellosa. Przenosiny 23-letniego zawodnika do nowego zespołu będą o tyle wyjątkowe, że w dotychczasowej karierze zawsze grał w jednej ekipie z HEN1M, a w tej sytuacji drogi braci rozeszłyby się po raz pierwszy. Przypomnijmy, że 25 czerwca mija termin zgłaszania składów na nadchodzący StarLadder Major Berlin 2019, tak więc MIBR nie ma za wiele czasu na sfinalizowanie transakcji.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład MIBR-u będzie wyglądał następująco:

  • Gabriel „FalleN” Toledo
  • Fernando „fer” Alvarenga
  • Marcelo „coldzera” David
  • Epitácio „TACO” de Melo
  • Lucas „LUCAS1” Teles
  • Wilton „zews” Prado – trener
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nieoficjalnie: MIBR próbował wykupić yuuriha z FURII

Wczorajszego wieczoru FURIA Esports zakomunikowała, że bliżej nieznana organizacja starała się zakontraktować dwóch reprezentantów jej dywizji CS:GO....

>