Qiyana
fot. Riot Games

Trzynastka pełna nowości. Qiyana i Teamfight Tactics już w League of Legends!

Trzynasta aktualizacja League of Legends w tym sezonie już pojawiła się na serwerach gry. I już można określić ją mianem największej w przeciągu ostatnich miesięcy. Oprócz standardowych zmian w balansie bohaterów i przedmiotów Riot Games udostępnił zapowiedzianą na początku czerwca Qiyanę, a także zupełnie nowy tryb gry – Teamfight Tactics.

Zacznijmy od nowej bohaterki w uniwersum LoL-a. Choć jej pliki pojawią się na Waszych komputerach wraz z zainstalowaniem patcha 9.13, to sama Qiyana będzie dostępna w grze dopiero 28 czerwca. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z Cesarzową Żywiołów, możecie to nadrobić oglądając jej zwiastun oraz czytając jej wachlarz umiejętności.

Jeżeli natomiast Qiyana nie interesuje Was w większym stopniu, to powinniście zaznajomić się z listą zmian już dostępnych postaci. Na niej znalazło się aż trzynaście pozycji. Buffów doczekały się między innymi Illaoi, Ornn, a także, co może wydać się nieco zaskakujące, Sylas. Pod ciosem nerf hammera znaleźli się natomiast Karma, Pyke, Sejuani, Sivir oraz Sona. Do tego poprawiono nieco kilka szczegółowych umiejętności, takich jak Cios Półksiężyca (Q) Diany, czy Prędkość Błyskawicy (E) Kennena. Zdolności te zadziałają na wrogów szybciej.

Zmiany dotknęły blisko dziesięć procent całej puli bohaterów, natomiast w inwentarzu modyfikacji pojawiło się znacznie mniej. Co więcej, nie dotykają one bezpośrednio statystyk bądź efektów poszczególnych przedmiotów, a głównie kosztów ich zakupu. Wszystkie trzy zmodyfikowane itemy – Złodziej Esencji, Omen Randuina oraz Różdżka Wieków – będą kosztować mniej przy skompletowaniu. Warto przy tym zaznaczyć, iż pierwszy z nich doczekał się również zmiany w przepisie. W miejsce Kilofa powrócił po dziesięciu aktualizacjach K. W. Miecz.

Pisząc o nowościach w 9.13 nie można rzecz jasna przejść obojętnie wobec najnowszego trybu w grze, jakim jest Teamfight Tactics. Twórcy LoL-a nie zamierzali dłużej czekać z testami na zamkniętym serwerze i zgodnie z zapowiedziami wprowadzili TFT w ostatniej aktualizacji. Choć na jego start będziemy musieli nieco poczekać, to okres ten będziemy liczyć zaledwie w godzinach. Według opublikowanego przez Riot Games harmonogramu tryb ten w Europie będzie dostępny już dzisiaj, natomiast Remigiusz „Overpow” Pusch oznajmił, iż grać będziemy mogli już od około godziny 18:00. Więcej o wprowadzeniu TFT dowiecie się w tym miejscu.

Pozostałe zmiany nie są już aż tak istotne (zwłaszcza biorąc pod uwagę nową bohaterkę i nowy tryb), przynajmniej dla graczy niezainteresowanych zmianami kosmetycznymi. Standardowym elementem patch notesów są nowe skórki do postaci i aktualizacja 9.13 nie jest pod tym względem wyjątkiem. Tym razem twórcy gry zaserwowali nam cztery nowe skórki (pięć, licząc Prestiżową Edycję jednej z nich) oraz Barwy dla tych nowych i już istniejących skinów. Do tego dochodzi aktualizacja tekstu obrażeń, która jest pochodną ogłoszonej niedawno modyfikacji opisu śmierci, a także poprawa drobnych błędów.

Pełną listę zmian, jakie pojawiły się w patchu 9.13, znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Virtus.pro zaczyna grę w LOOT.BET Smack My Beach Cup

Aristocracy może być już pewne gry w play-offach LOOT.BET Smack My Beach Cup, natomiast cats pożegnało się z rywalizacją. Jak zaś pójdzie Virtus.pro?...