STS

Lider technologii rolnej wchodzi w esport. John Deere będzie miał zespół w lidze Farming Simulator

W styczniu tego roku pojawiła się pierwsza zapowiedź stworzenia profesjonalnych rozgrywek esportowych w grze Farming Simulator. Wiadomość ta wywołała niemałe poruszenie, co raczej nikogo dziwić nie powinno. Od tego czasu minęło sporo czasu i poznaliśmy szczegóły rozgrywek. Dowiedzieliśmy się między innymi, kto będzie brał w nich udział. Jedną z firm, która postanowiła wystawić swój skład, […]

W styczniu tego roku pojawiła się pierwsza zapowiedź stworzenia profesjonalnych rozgrywek esportowych w grze Farming Simulator. Wiadomość ta wywołała niemałe poruszenie, co raczej nikogo dziwić nie powinno. Od tego czasu minęło sporo czasu i poznaliśmy szczegóły rozgrywek. Dowiedzieliśmy się między innymi, kto będzie brał w nich udział. Jedną z firm, która postanowiła wystawić swój skład, jest John Deere.

Tym, którzy z technologią rolną mają coś wspólnego lub się nią po prostu interesują, marki tej przedstawiać nie trzeba. Ot, wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych lider w swojej dziedzinie. Zatem nic dziwnego, że postawił właśnie na taką gałąź esportowej rywalizacji i postanowił stworzyć drużynę, która będzie rywalizować w Farming Simulator League, czyli w oficjalnych rozgrywkach symulatora farmy organizowanych przez twórców gry.

Co przekonało włodarzy John Deere do wkroczenia w esportowy świat? Jak przekonuje Ralf Lenge, menadżer firmy ds. PR-u, chodzi przede wszystkim o atrakcyjność samego Farming Simulator i tego, jak dobrze w grze Giants Software odwzorowano wszystkie produkty amerykańskiej firmy. Ta w FSL reprezentowana będzie przez siedmiu pochodzących z Niemiec zawodników, którzy będą bronić jej barw podczas pierwszego sezonu zmagań. Ten rozpocznie się już w lipcu.

Rozgrywki w FSL zainaugurowane zostaną podczas FarmConu 19, który odbędzie się w niemieckim mieście Harsewinkel 27-28 lipca. Później zmagania odwiedzą również chociażby gamescom, Paris Games Week czy… Poznań Game Arena. Według oficjalnej strony rozgrywek do stolicy Wielkopolski także mają zawitać najlepsze drużyny Farming Simulator, by rywalizować tam o nagrody z puli 12 000 euro. W sumie w całym cyklu ma być do wygrania aż 250 000 euro. Tak prezentuje się lista na ten moment ogłoszonych lanowych rozgrywek w Farming Simulator League:

  • FarmCon 19, 27-28 lipca 2019,
  • gamesco,, 20-24 lipca 2019,
  • Zurich Game Show, 13-15 września 2019,
  • Poznań Game Arena, 18-20 października 2019,
  • Paris Games Week, 30 października – 3 listopada 2019
  • Agritechnica, 10-16 listopada 2019,
  • Herofest, 22-24 listopada 2019,
  • FarmCon, lato 2020.

Co ciekawe, John Deere nie jest jedyną firmą związaną bezpośrednio z technologią rolną, która postanowiła zostać sponsorem drużyny biorącej udział w Farming Simulator League. Podobne kroki podjęły  Linder, Horsch, Bednar i Krone.

Jeśli chcecie być na bieżąco z esportowymi rozgrywkami w Farming Simulator, to zachęcamy do śledzenia oficjalnej strony. Jeżeli natomiast ciekawi was, jak właściwie wyglądają tego typu zmagania, to polecamy ten film:

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drużyna Danye z porażką na zakończenie trzeciego etapu Overwatch League

Paris Eternal wyraźnie spuściło z tonu po udanym początku trzeciego etapu Overwatch League. Ekipa Karola "Danye" Szcześniaka minionej nocy doznała bow...