Wczoraj byliśmy świadkami jednego z najważniejszych wydarzeń w historii polskiej sceny CS:GO. Dwie znane nadwiślańskie organizacje, x-kom team oraz AGO Esports, połączyły siły, a jednym z celów nowo powstałego tworu x-kom AGO jest zbudowanie silnego zespołu, który będzie mógł rywalizować na największych międzynarodowych imprezach.

W wyniku fuzji piątka występująca dotychczas pod banderą x-komu została oddana do dyspozycji zarządu Jastrzębi i każdy z zawodników otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w świeżo ogłoszonym projekcie, którego członkowie zostaną wyłonieni na drodze złożonych badań obejmujących nie tylko umiejętności w samej grze. W wywiadzie z naszym serwisem Maciej Opielski, a więc Head of Esports w x-kom AGO przyznał, że ex-gracze formacji spod znaku iksa mają czas do poniedziałku na określenie swojego stanowiska w sprawie testów do nowo formowanej drużyny. Opielski dodał również, że jeżeli Paweł "innocent" Mocek i spółka uznają, że pomysł nie przypada im do gustu, to organizacja nie będzie robiła im żadnych problemów, gdyż nie zamierza zatrzymywać strzelców na siłę.

W trakcie dzisiejszej transmisji na żywo Daniela "STOMPA" Płomińskiego snajper został zapytany o przyszłość byłego składu x-komu. Pełną odpowiedź Płomińskiego na to pytanie możecie znaleźć poniżej: