STS
fot. Riot Games

Sam Team Liquid nie dał rady. Europa wygrywa Rift Rivals 2019

W nocy z soboty na niedzielę doszło do rozstrzygających spotkań w ramach tegorocznej odsłony Rift Rivals EU vs NA. W trakcie ostatnich czterech spotkań swoją dominację podtrzymali zawodnicy ze Starego Kontynentu, którzy wygrali trzy potyczki. Jedyną niespodzianką w trakcie finałowego dnia było niespodziewane zwycięstwo Teamu Liquid, które pokonało zespół Marcina „Jankosa” Jankowskiego.

W pierwszym pojedynku otwierającym finałowy dzień zobaczyliśmy ekipę Martina „Rekklesa” Larssona, Fnatic, która podejmowała najgorszy zespół w stawce, Cloud9. Jak można było się spodziewać, formacja rywalizująca w LEC pokonała swojego rywala, choć nastąpiło to dopiero po stosunkowo zaciętej walce. Tym samym C9 przygodę z turniejem zakończyło z czterema porażkami na swoim koncie. Jeszcze więcej problemów mieli gracze Origen, którzy w drugim zaplanowanym starciu podejmowali Team SoloMid. Pomimo początkowych kłopotów i bardzo wyrównanej gry, ostatecznie to wicemistrzowie wiosennej Europy byli w stanie sięgnąć po zwycięstwo.

Zdecydowanie gorzej poradziła sobie drużyna Jankosa, która w przedostatnim wczorajszym meczu ponownie musiała uznać wyższość Teamu Liquid. Yiliang „Doublelift” Peng i spółka świetnie przygotowali się do tej gry i po bardzo spokojnej, taktycznej rozgrywce przystąpili do nagłego ataku, zaskakując mistrzów MSI 2019.  To pozwoliło ekipie z LCS przejąć kontrolę nad grą, a także zakończyć ją po 35. minutach. Tegoroczną odsłonę Rift Rivals sfinalizowało natomiast starcie pomiędzy Fnatic a TSM, w którym to właśnie zawodnicy szwedzkiej organizacji pokazali klasę, deklasując swojego oponenta i zapewniając Europie kolejne zwycięstwo.

Rift Rivals — dzień finałowy
21:00 Fnatic 1:0 Cloud9 Bo1
22:00 Team SoloMid tsm logo 0:1 Origen Bo1
23:00 G2 Esports 0:1 Team Liquid Bo1
00:00 Team SoloMid tsm logo 0:1 Fnatic Bo1

Rift Rivals było ostatnim międzynarodowym turniejem przed nadchodzącymi mistrzostwami świata w League of Legends. Tegoroczna edycja Worlds 2019 rozegrana zostanie w Europie, a pierwsze pojedynki rozpoczną się już w październiku. Więcej informacji o mistrzostwach znaleźć można w jednym z naszych poprzednich artykułów.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Izako Boars walczy o GG League. Przed nami drugi dzień zamkniętych kwalifikacji

Walka o przedostatnie wolne miejsce na finałach GG League wchodzi w decydującą fazę. Na placu boju w zamkniętych kwalifikacjach została już tylko czwó...