STS
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 24-30 czerwca

Zakończył się kolejny bardzo intensywny tydzień w esporcie. Z jednej strony byliśmy świadkami wielu ciekawych roszad na rodzimym podwórku, w tym fuzji AGO Esports i x-kom teamu, z drugiej dochodziły do nas informacje na temat zmian w wielu zagranicznych zespołach. Wszystkie te zdarzenia pragniemy przedstawić w kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

Filip „NEO” Kubski zagra na Majorze

W maju Filip „NEO” Kubski trafił na testy do FaZe Clanu, podczas których miał zagrać na dwóch następujących po sobie lanach. Rodzima legenda zarówno podczas DreamHack Masters Dallas 2019, jak i ESL Pro League Season 9 zagrała zadowalająco, dzięki czemu zostanie w drużynie przynajmniej do końca StarLadder Major Berlin 2019.

Oficjalnie: NEO wystąpi na StarLadder Major Berlin 2019!

AGO Esports i x-kom team łączą się w jedną organizację

Dzień po nieoczekiwanym ogłoszeniu AGO mówiącym o zakończeniu współpracy z aż trzema zawodnikami CS:GO usłyszeliśmy następną poważną wiadomość. Doszło do fuzji Jastrzębii i x-kom teamu, wskutek czego powstała nowa marka znana jako x-kom AGO. W nadchodzącym czasie rozpoczną się testy, które wyłonią trzech pozostałych członków nowej ekipy.

AGO Esports i x-kom team łączą siły!

AGO Esports rozstaje się z trójką zawodników

Od wielu miesięcy AGO Esports zmagało się z problemami z utrzymaniem dobrego poziomu gry. Skutkiem tego okazały się wiszące od dawna nad organizacją zmiany, które dotknęły aż trzech zawodników. W wyniku rekonstrukcji zespół CS:GO opuścili Kacper „kap3r” Słoma, Grzegorz „SZPERO” Dziamałek oraz Tomasz „phr” Wójcik.

AGO rozstaje się z trójką zawodników!

Virtus.pro zagra na finałach PLE

W piątek organizatorzy Polskiej Ligi Esportowej ujawnili kolejne szczegóły na temat nadchodzących finałów Wiosna 2019. Dowiedzieliśmy się również, że trzecie zaproszenie do udziału w zawodach przypadło Virtus.pro. Przypomnijmy, że prócz ekipy Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego na turnieju pojawią się również podopieczni Aristocracy, x-kom AGO i wielu innych znanych drużyn.

Poznaliśmy szczegóły dotyczące finałów PLE. Virtus.pro z bezpośrednim zaproszeniem!

LUCAS1 dołącza do MIBR-u

W ostatnim czasie słyszeliśmy sporo plotek na temat zmian w MIBR. Pierwsze z nich mówiły o próbie zakontraktowania Yuriego „yuuriha” Santosa z FURII Esports. Jakiś czas później dowiedzieliśmy się, że w barwach znanej brazylijskiej ekipy zagra Lucas „LUCAS1” Teles ściągnięty z Luminosity Gaming.

LUCAS1 oficjalnie dołącza do MIBR-u!

Golden zagra w Ninjas in Pyjamas podczas Majora

Niedawno Ninjas in Pyjamas rozpoczęło kolejny etap w życiu swojego zespołu. Ze względu na to, że najnowszy nabytek organizacji – Nicolas „Plopski” Gonzalez Zamora – nie ma możliwości gry na Majorze, gdyż jeszcze w barwach Teamu Ancient awansował na Minora, włodarze spółki zdecydowali się na wypożyczenie z Cloud9 Maikila „Goldena” Selima, który tym samym wystąpi na StarLadder Major Berlin 2019.

Golden wypożyczony do NiP-u na czas Majora

Europa wygrywa Rift Rivals 2019

W nocy z soboty na niedzielę doszło do decydujących starć w tegorocznej edycji Rift Rivals EU vs NA. Podczas ostatnich czterech spotkań swoją dominację podtrzymali Europejczycy, którzy wygrali łącznie trzy starcia. Jedynym zaskoczeniem była porażka G2 Esports z Teamem Liquid.

Sam Team Liquid nie dał rady. Europa wygrywa Rift Rivals 2019


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tricked lepsze od NoChance. HUNDEN i spółka zagrają na poznańskich finałach GG League

Lista uczestników poznańskich finałów Good Game League 2019 oficjalnie została zamknięta. Jakie ostatnie pojawiło się na niej Tricked Esport, które ok...