STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Co nas czeka w świecie CS-a, czyli harmonogram turniejów na lipiec

Nadchodzi bardzo intensywny miesiąc dla fanów Counter-Strike’a: Global Offensive. W nadchodzących tygodniach odbędzie się bardzo dużo znaczących turniejów, z których część będzie miała miejsce w Polsce. Miesiąc zainauguruje ESL One Cologne, na którym zobaczymy Filipa „NEO” Kubskiego grającego w barwach FaZe Clanu. Kilka dni później odbędzie się spory kobiecy turniej CS:GO, którego zwyciężczynie otrzymają miejsce […]

Nadchodzi bardzo intensywny miesiąc dla fanów Counter-Strike’a: Global Offensive. W nadchodzących tygodniach odbędzie się bardzo dużo znaczących turniejów, z których część będzie miała miejsce w Polsce. Miesiąc zainauguruje ESL One Cologne, na którym zobaczymy Filipa „NEO” Kubskiego grającego w barwach FaZe Clanu. Kilka dni później odbędzie się spory kobiecy turniej CS:GO, którego zwyciężczynie otrzymają miejsce na DreamHack Open Rotterdam 2019. Ponadto zobaczymy również finały GG League 2019 oraz Polskiej Ligi Esportowej, a w mniej więcej połowie miesiąca wystartują Minory przed StarLadder Major Berlin 2019. Będzie więc co oglądać!

Utworzyliśmy dla was przewodnik, w którym krótko i zwięźle przedstawimy nadchodzące imprezy.


ESL One Cologne 2019

Data rozpoczęcia:  2 lipca Data zakończenia:  7 lipca
Pula nagród:  300 000 dolarów

Już na samym początku lipca staniemy się świadkami zmagań podczas ESL One Cologne. W Lanxess Arenie zmierzy się ze sobą szesnaście najlepszych zespołów CS:GO, w tym Team Liquid, Astralis, ENCE oraz Team Vitality okupujące czołowe pozycje w rankingu HLTV. Jest o co walczyć, gdyż pula nagród wyniesie aż 300 tysięcy dolarów. Zawody odbędą się w systemie znanym nam z wielu innych turniejów organizowanych przez ESL oraz DreamHacka. W fazie grupowej wszystkie zespoły zagrają w dwóch grupach z drabinką podwójnej eliminacji. Pierwsze mecze zostaną rozegrane w formule BO1, natomiast wszystkie pozostałe BO3. W wielkim finale ponownie zobaczymy natomiast pojedynek do trzech wygranych map.

Astralis BIG ENCE FaZe Clan
Fnatic FURIA Esports Heroic Team Liquid
MIBR mousesports MVP PK Natus Vincere
Ninjas in Pyjamas NRG Esports Renegades Team Vitality

DreamHack Showdown Valencia 2019

Data rozpoczęcia:  5 lipca Data zakończenia:  7 lipca
Pula nagród:  100 000 dolarów

W nadchodzącym tygodniu odbędzie się również kolejny kobiecy turniej CS:GO. Pula nagród DreamHack Showdown Valencia 2019 wynosi aż 100 tysięcy dolarów, a do tego zwyciężczynie zagrają na kolejnym przystanku z serii Open w Rotterdamie. To wszystko sprawi, że walka wszystkich uczestniczek z pewnością będzie wyjątkowo zaciekła, gdyż poprzednie tego typu imprezy rzadko gwarantowały miejsce na zawodach o dużo wyższej randze.

7PM.fe Beşiktaş Esports CLG Red Copenhagen Flames
Dignitas FOREVER 21 TEAM IDEMO Orange.Sphynx

finały Polskiej Ligi Esportowej Wiosna 2019

Data rozpoczęcia:  6 lipca Data zakończenia:  7 lipca
Pula nagród:  100 000 złotych

Trzecim wydarzeniem, które będzie miało miejsce w tym tygodniu, będą finały wiosennych rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej, w których wezmą udział najlepsze ekipy z rodzimej sceny. Bezpośrednie zaproszenia trafiły w ręce Aristocracy, x-kom AGO oraz Virtus.pro, a pozostała piątka uczestników zakwalifikowała się dzięki wygranym w kolejnych etapach online’owych rozgrywek. Wszystkie formacje będą walczyły o część z puli 100 tysięcy złotych.

Aristocracy AVEZ Esport Izako Boars Klan Gadanych Głupot
Virtus.pro Warriors Team ex-Wisła Płock x-kom AGO

BLAST Pro Series Los Angeles 2019

Data rozpoczęcia:  13 lipca Data zakończenia:  14 lipca
Pula nagród:  250 000 dolarów

W drugi weekend lipca wystartuje kolejny tegoroczny przystanek BLAST Pro Series, który zawita tym razem do Los Angeles. Zarówno format, jak i pula nagród turnieju cały czas pozostają niezmienne w stosunku do poprzednich edycji. Na imprezie zobaczymy takie marki, jak Team Liquid, MIBR, Renegades czy FaZe Clan, w którego barwach gra Filip „NEO” Kubski.

Cloud9 FaZe Clan Team Liquid
MIBR NRG Esports Renegades

GG League 2019

Data rozpoczęcia:  13 lipca Data zakończenia:  14 lipca
Pula nagród:  100 000 euro

Równocześnie z BLAST Pro Series odbędzie się Good Game League 2019. W międzynarodowym turnieju mającym miejsce w Poznaniu weźmie udział osiem znanych ekip, które będą walczyć o część z puli nagród wynoszącej aż 100 tysięcy euro. Wszystkie zespoły zostaną podzielone na dwie grupy, w których rywalizacja toczyć się będzie z wykorzystaniem systemu GSL, z meczami przegranych i decydującymi rozgrywanymi w systemie BO3. Po dwie najlepsze drużyny awansują do play-offów. Wśród uczestników znajdziemy zarówno znane polskie drużyny – Aristocracy oraz Virtus.pro, a także zagraniczne, jak między innymi G2 Esports czy HellRaisers.

Aristocracy Epsilon Esports Team GamerLegion G2 Esports
HellRaisers Tricked Esport Virtus.pro Winstrike Team

europejski Minor przed StarLadder Major Berlin 2019

Data rozpoczęcia:  17 lipca Data zakończenia:  21 lipca
Pula nagród:  50 000 dolarów + dwa sloty na Majorze

Mniej więcej w połowie lipca rozpocznie się ostatni etap kwalifikacji do StarLadder Major Berlin 2019. Osiem najlepszych europejskich zespołów z zamkniętych kwalifikacji awansowało na Minora, gdzie będziemy świadkami zaciekłej walki o wyjazd do Berlina. Wśród uczestników znajdziemy takie marki, jak BIG, mousesports, Fnatic czy North, lecz tylko dwie drużyny otrzymają bezpośredni bilet do Berlina, a trzecia weźmie udział w Minor Play-in, z którego aż trzy drużyny otrzymają slota na Majora.

Team Ancient BIG CR4ZY Fnatic
mousesports NoChance North Sprout

amerykański Minor przed StarLadder Major Berlin 2019

Data rozpoczęcia:  17 lipca Data zakończenia:  21 lipca
Pula nagród:  50 000 dolarów + dwa sloty na Majorze

Równocześnie z europejskim Minorem miejsce mieć będzie amerykańska edycja imprezy. O wyjazd na najważniejszy turniej CS:GO w drugiej części roku zawalczy sześć najlepszych drużyn zkwalifikacji dla Ameryki Północnej i dwie z eliminacji dla Południowej. Wśród uczestników zawodów zobaczymy takie drużyny, jak FURIA Esports czy NRG Esports, które powalczą o powrót na Majora po porażkach na Intel Extreme Masters Katowice 2019.

eUnited FURIA Esports INTZ eSports Lazarus
NRG Esports Team One Sharks Esports Team Singularity

Intel Extreme Masters Chicago 2019

Data rozpoczęcia:  18 lipca Data zakończenia:  21 lipca
Pula nagród:  250 000 dolarów

W lipcu odbędzie się również kolejna edycja Intel Extreme Masters Chicago 2019. Tym razem w turnieju weźmie udział tylko osiem drużyn, wśród których możemy wypatrzeć takie nazwy jak m.in. Team Liquid, MIBR, Renegandes, G2 Esports czy Team Vitality. Wszystkie zespoły zostaną najpierw podzielone na dwie grupy GSL, z których po dwie ekipy awansują bezpośrednio do play-offów. Na imprezie niemalże wszystkie mecze będą rozgrywane w formule BO3 – tylko wielki finał będzie grany do trzech wygranych map.

ENCE Team Envy forZe G2 Esports
Team Liquid MIBR Renegades Team Vitality

eLadies Tournament

Data rozpoczęcia:  19 lipca Data zakończenia:  21 lipca
Pula nagród:  10 000 złotych + nagrody rzeczowe

Pod koniec lipca w Polsce będzie mieć miejsce kolejny żeński turniej CS:GO. W eLadies Tournament udział łącznie weźmie szesnaście drużyn, z których osiem już znamy. Pula nagród do podziału między zawodniczkami wynosi aż 10 tysięcy złotych, a ponadto każda z ekip, która stanie na podium otrzyma również nagrody rzeczowe od HyperX. Zwyciężczynie prócz pięciu tysięcy nagrody głównej wygrają dodatkowo również bootcamp oraz sesję z profesjonalnym psychologiem.

Lista drużyn, które potwierdziły swój udział w zawodach, wygląda następująco:

40in90 Team Baiters Team Benekt Team FL
IGNITE Invicta Gaming SILVERBIRDS Warriors Team

Minor regionu CIS przed StarLadder Major Berlin 2019

Data rozpoczęcia:  24 lipca Data zakończenia:  28 lipca
Pula nagród:  50 000 dolarów + dwa sloty na Majorze

W czwartym tygodniu lipca miejsce będą miały kolejne dwa Minory. W jednym z nich zmierzą się najlepsi zawodnicy wyłonieni w zamkniętych kwalifikacjach regionu CIS. Ze znanych ekip na serwerze zobaczymy między innymi DreamEaters, forZe, Team Spirit oraz Nemigę Gaming. Wszystkie z pewnością będą chciały na turnieju wypaść jak najlepiej, gdyż tylko dwóch uczestników zagwarantuje sobie slota na Majorze w Berlinie.

DreamEaters forZe Gambit Youngsters Nemiga Gaming
Team Spirit Syman Gaming Unique Team Warthox Esport

azjatycki Minor przed StarLadder Major Berlin 2019

Data rozpoczęcia:  24 lipca Data zakończenia:  28 lipca
Pula nagród:  50 000 dolarów + dwa sloty na Majorze

Ostatnim dużym lipcowym lanem będzie azjatycki Minor. W turnieju udział wezmą dwie ekipy z Australii i Oceanii, taka sama liczba drużyn z Chin oraz po jednej z Afryki, Azji Południowo-Wschodniej, Azji Wschodniej oraz z Bliskiego Wschodu. Ze wszystkich tych drużyn zaledwie jedna czwarta pojedzie do Berlina, by walczyć o część z puli wynoszącej milion dolarów.

5Power Gaming ALPHA Red AVANT Gaming Energy Esports
FFAmix Grayhound Gaming MVP PK TYLOO
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

phr: Po ESL MP sam zastanawiałem się, czy nie odejść z AGO

Gdy AGO Gaming wchodziło na scenę CS:GO, on tam był. Gdy przechodziło przez proces zmian właścicielskich i rebrandingu, on tam był. Gdy odnosiło swoje...