Reporterzy betway esports przy okazji kolejnych turniejów regularnie dostarczają nam materiały wideo, w których zawodowi gracze odpowiadają na różnego rodzaju pytania. Nie inaczej jest i tym razem – zawodnicy zostali bowiem zapytani o najlepsze i najgorsze transfery na scenie CS:GO w sezonie 2018/2019.

W przypadku najlepszego ruchu, jaki został dokonany na przełomie obecnego i minionego roku, nie było dyskusji – bezapelacyjnie wygrały przenosiny Emila "Magiska" Reifa do Astralis. 21-latek miał ogromny wkład w ostatnie niesamowite sukcesy duńskiej formacji, w tym także w dwa ostatnie triumfy na Majorze, nic więc dziwnego, że wskazało na niego aż ośmiu z piętnastu przepytanych graczy, w tym m.in. Patrik "f0rest" Lindberg oraz. Ponadto często wskazywano także na niedawną rewolucję, która miała miejsce w szeregach mousesports, a w wyniku której wymieniono aż trzech członków zespołu.

Z kolei najgorzej zawodnicy oceniali to, co w ostatnim czasie działo się w szeregach Cloud9. Przypomnijmy, że po zakończeniu Intel Extreme Masters Katowice amerykańska organizacja pożegnała aż trzech graczy, w tym m.in. Robina "flushę" Rönnquista i Fabiena "kioShiMę" Fiey, przez co straciła slot na kolejnym Majorze. Rewolucja okazała się zresztą kompletnie nieudana, bo kilka dni temu C9 znowu dokonało zmian, kontraktując cztery nowe osoby. Negatywnie odnoszono się również do kompletnie nieudanego eksperymentu w MIBR, gdzie do brazylijskiego składu próbowano dokooptować dwóch Amerykanów, Jake'a"Stewiego2K" Yipa i Tarika "tarika" Celika.