Już dziś w słonecznej Walencji rusza turniej DreamHack Showdown, który przygotowany został specjalnie z myślą o kobiecych drużynach CS:GO. Tym razem jednak stawka jest o wiele większa niż tylko pula pieniężna – zwycięski skład zapewni sobie bowiem udział w DreamHack Open Rotterdam 2019.

Do walki o bilet do Holandii staną dwie nasze rodaczki. W grupie A oglądać będziemy Julię "bullet girl" Kurzyńską, która kilka dni temu wraz ze swoimi koleżankami zasiliła szeregi Demise. Łatwo o awans do play-offów jednak nie będzie, gdyż rywalkami drużyny 24-latki będą triumfatorki ostatniego Intel Challenge Katowice z Dignitas, a także Copenhagen Flames, czyli wicemistrzynie niedawnego Copenhagen Games. Nie żeby prościej było w grupie B, bo tam znalazły się przecież CLG Red i Beşiktaş Esports, czyli inne przedstawicielki światowej czołówki. I to właśnie z nimi przyjdzie mierzyć się FOREVER 21, którego zawodniczką jest Klaudia "klaudia" Beczkiewicz.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

5 lipca
11:00 Dignitas vs Orange.Sphynx BO1
12:30  Beşiktaş Esports vs 7PM BO1
14:00 Copenhagen Flames vs Demise BO1
15:30 CLG Red vs FOREVER 21 BO1
17:00 mecz wygranych grupy A BO1
18:30 mecz wygranych grupy B BO1

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można za pośrednictwem oficjalnego kanału DreamHacka na Twitchu. Samo DreamHack Showdown potrwa do 7 lipca i zapewni swoim uczestniczkom łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów.