fot. DreamHack/Adela Sznajder

v1c7oR i blocker lądują na ławce rezerwowych Windigo

W dość zaskakujący sposób Windigo Gaming przywitało lipiec. Bułgarska formacja ogłosiła dziś bowiem, że aż dwóch jej zawodników wylądowało na ławce rezerwowych. Co więcej, mają oni domyślnie zostać zastąpieni przez graczy z zagranicy.

Poza składem Windigo znaleźli się Viktor „v1c7oR” Dyankov i Yanko „blocker” Panov – ten pierwszy z organizacją związał się jeszcze w grudniu 2017, drugi zaś pół roku później. Wraz z nią udało im się zresztą sięgnąć po triumf podczas światowych finałów World Electronic Sports Games 2018, a także dostać się na DreamHack Masters Dallas 2019. Niemniej niedawny brak awansu na europejskiego Minora był dla włodarzy ekipy sporym rozczarowaniem, dlatego też zdecydowano się na zmiany. Na ten moment v1c7oR i blocker nadal pozostają pracownikami formacji i pełnić będą funkcję streamerów, ale jednocześnie zapewniono, iż wszystkie oferty za któregokolwiek z nich zostaną rozpatrzone.

Po serii turniejów, jakie rozegraliśmy po WESG, stało się jasne, że brakuje nam stabilizacji i kreatywności, by wejść na poziom pierwszego tieru – stwierdził Maksym Bednarskyi, dyrektor generalny Windigo. – Dlatego teraz chcemy zrobić krok naprzód i zamierzamy przetestować zmotywowanych i utalentowanych graczy, by wraz z nimi stworzyć międzynarodowy skład. Mamy wystarczająco dużo czasu, by w ramach treningu przejść na komunikację w języku angielskim i by zacząć kolejny sezon już z nowym zespołem. Wyznaczyliśmy sobie najwyższe cele i zrobimy wszystko, by zadowolić naszych kibiców – dodał.

W tej sytuacji skład Windigo Gaming prezentuje się następująco:

  • Georgi „SHiPZ” Grigorov
  • Kamen „bubble” Kostadinov
  • Valentin „poizon” Vasilev
  • Aleksandr „Shockwave” Netreba – trener
  • Viktor „v1c7oR” Dyankov – rezerwa
  • Yanko „blocker” Panov – rezerwa
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2A odpowiada na oskarżenia deweloperów i obiecuje dziesięciokrotny zwrot kosztów

G2A to firma, która od dawna działa na esportowym polu. Popularna platforma sprzedażowa w ciągu ostatnich lat współpracowała z takimi formacjami, jak...