ESL One Cologne 2019 nie było udanym turniejem dla FaZe Clanu. Międzynarodowa formacja, jak przyznał w rozmowie z naszym portalem Janko „YNk” Paunovic, przystąpiła do rywalizacji ze sporymi oczekiwaniami, lecz po zaledwie trzech spotkaniach przestała się liczyć w walce o końcowy triumf. Serbski szkoleniowiec kilka dni po porażce z mousesports znów zabrał głos i podzielił się swoimi odczuciami z dziennikarzami HLTV.

W trakcie wywiadu 26-letni trener odniósł się między innymi do problemów Filipa "NEO" Kubskiego, który w trakcie rozgrywki często musi stawiać dobro zespołu ponad skupianiem się na swojej indywidualnej postawie: – Oczywiście, zawsze jest trudniej grać, gdy jest się gościem, który poświęca się dla drużyny, ale, mówiąc wprost, taka jest jego rola. To prowadzący, a więc jego głównym zadaniem w grze jest koordynowanie ruchów pozostałych chłopaków i staranie się, byśmy odnieśli sukces – wyjaśnił Paunovic. Były ekspert i analityk przyznał jednak, iż dla niego słabsze statystyki NEO nie mają absolutnie żadnego znaczenia: – Biorąc pod uwagę jakich graczy mamy w ekipie, naprawdę nie uważam, by NEO musiał koniecznie notować świetne liczby albo nawet być na tym samym poziomie co oni. To normalne, gdy on zdobywa najmniej fragów z całego zespołu – dodał YNk.

– Wiem, że NEO to niezwykle ciężko pracujący gość, który jest bardzo zaangażowany w wygrywanie. Czasami jest więc dla siebie zbyt surowy, bo czuje się, jakby zawiódł zespół – stwierdził następnie Serb, zaznaczając przy tym, że nie podziela opinii naszego rodaka: – Nie sądzę, by tak było, szczególnie w Dallas grał naprawdę świetnie. Uważam, że coś takiego musi mieć miejsce przy jego roli, ale myślę też, że to normalne dla drużyny i dopóki pozostali gracze będą wykorzystywać to, co NEO im daje, to wszystko jest w porządku i układa się w logiczną całość – stwierdził na koniec szkoleniowiec europejskiej piątki.

FaZe będzie miało okazję do rehabilitacji za niedawną wpadkę już w najbliższy weekend, gdy weźmie udział w BLAST Pro Series Los Angeles. Międzynarodowa mieszanka gwiazd razem z NEO w składzie wystąpi także na StarLadder Major Berlin 2019. Kubski będzie jedynym przedstawicielem naszego kraju na najważniejszej imprezie drugiej części roku.

Pełną rozmowę z YNk przeprowadzoną przez serwis HLTV znaleźć można tutaj.