fot. DreamHack/Fredrik Nilsson

Zawodniczki Beşiktaşu wystąpią na DreamHack Open Rotterdam!

DreamHack Showdown Valencia 2019 dobiegł końca. Po końcowy triumf sięgnęły zawodniczki Beşiktaş Esports, które tym samym zapewniły sobie awans na DreamHack Open Rotterdam 2019, gdzie będą miały szansę zmierzyć się z drużynami mężczyzn.

Nie da się ukryć, że wygrana Zainab „zAAz” Turkie i jej koleżanek to pewne zaskoczenie. Wszak międzynarodowy skład od wielu miesięcy borykał się z problemami z formą, czego efektem były rozczarowujące występy m.in. podczas Intel Challenge Katowice 2019 czy też Copenhagen Games 2019. W Hiszpanii jednak podopieczne tureckiej organizacji były piekielnie mocne, o czym boleśnie przekonały się m.in. Dignitas oraz CLG Red. Zresztą to właśnie ta druga drużyna musiała uznać wyższość reprezentantek Beşiktaşu w wielkim finale, gdzie udało jej się co prawda zgarnąć Mirage’a wynikiem 16:5, ale to było zbyt mało. Vertigo i Inferno padły bowiem łupem późniejszych triumfatorek, które ostatecznie zwyciężyły 2:1.

Wcześniej natomiast swoją przygodę z imprezą zakończyła Julia „bullet girl” Kurzyńska, której Demise niczym burza przebrnęło przez fazę grupową, ale tylko po to, by w pierwszej rundzie play-offów zdecydowanie przegrać ze wspomnianym już Counter Logic Gaming. Ekipa Polki nie potrafiła postawić rywalkom chociażby minimalnego oporu, czego efektem były dwie bolesne porażki 5:16 oraz 6:16. Przypomnijmy, że jeszcze wcześniej z marzeniami o wyjeździe do Holandii pożegnała się Klaudia „klaudia” Beczkiewicz – FOREVER 21, wraz z którym przybyła na Półwysep Iberyjski, odpadło już po zmaganiach grupowych.

Beşiktaş Esports to pierwsza z ośmiu ekip, które w połowie października wystąpią na DreamHack Open w Rotterdamie. Zanim to jednak nastąpi, przypomnijmy końcową klasyfikację DreamHack Showdown Valencia 2019, która prezentuje się następująco:

1. Beşiktaş Esports 50 000 $
2. CLG Red 20 000 $
3-4. Demise, Dignitas 10 000 $
5-6. Copenhagen Flames, FOREVER 21 3 000 $
7-8. 7PM, Orange.Sphynx 2 000 $
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szansa na rewanż za ESL MP. Virtus.pro zagra z Aristocracy w finale PLE

Na początku czerwca Virtus.pro musiało przełknąć gorzką pigułkę w postaci porażki z Aristocracy w finale ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019. Dziś jedna...