fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Rogue Esports Club bez porażki na półmetku Ultraligi

W dzisiejszych starciach w ramach Ultraligi mogliśmy doświadczyć rewanżu za pamiętny finał pierwszego sezonu rozgrywek. Lepsze po raz kolejny okazało się Rogue Esports Club, które w pierwszej rundzie spotkań zgarnęło komplet zwycięstw. devils.one po tej porażce spadło na czwartą lokatę w tabeli.

Wcześniej jednak odbyły się trzy inne pojedynki, których wyniki mogły nas lekko zaskoczyć. Na sam początek AVEZ Esport poradziło sobie z odnowionym składem Wisły Płock. Reprezentanci klubu sportowego znajdują się już w tragicznej sytuacji, gdyż mają na swoim koncie tylko jedną wygraną. Actina PACT, który wspaniale rozpoczął sezon, teraz nieco obniżył loty i uległ piratesports, które świętowało trzeci triumf z rzędu. Illuminar Gaming, czyli znaczący faworyt starcia z PRIDE, tym razem musiał poczuć gorycz porażki. Paweł „delord” Szabla i spółka od samego początku gry nie prezentowali się zbyt dobrze, a sporym rozczarowaniem była LeBlanc Gawła „Kashtelana” Paprzyckiego, która nie potrafiła poradzić sobie z przeciwną Morganą.

Mecz tygodnia rozpoczął się od ogromnego chaosu wokół czerwonego wzmocnienia devils.one. W tamtej walce znacznie lepsze okazały się Diabły, które zgarnęły pierwszą krew. Gdy wydawało się, że Rogue Esports Club znajduje się w fatalnej sytuacji, tragiczną decyzję podjął Jakub „Cinkrof” Rokicki, inicjując walkę, która postawiła jego drużynę w bardzo trudnym położeniu. Od tamtego momentu akademia Rogue kontrolowała rozgrywkę aż do dwudziestej minuty, kiedy DV1 zdołało wyeliminować aż czterech rywali i powrócić do gry. Jak się jednak okazało, był to jedynie chwilowy przebłysk, bo Marcin „behave” Pawlak wraz z kompanami po raz kolejny przejęli inicjatywę wyłapując poszczególnych przeciwników. Fenomenalny teamfight przy Nashorze pozwolił REC na zdobycie fioletowego wzmocnienia i uzyskanie przewagi w wysokości ośmiu tysięcy sztuk złota. Kolejne szachy wokół Barona po raz kolejny przebiegły po myśli Rogue, które chwilę później przełamało fortyfikacje w bazie rywala. Ostateczna potyczka przy czerwonym nexusie zakończyła spotkanie na korzyść ekipy behave’a.

Tak prezentują się wyniki dzisiejszych spotkań:

Wtorek, 9 lipca
17:30 Wisła Płock 0:1 AVEZ Esport Bo1
18:30 Actina PACT 0:1 piratesports logo piratesports Bo1
19:30 Illuminar Gaming 0:1 PRIDE Bo1
20:30 Rogue Esports Club 1:0 devils.one Bo1

Wszystkie spotkania w ramach drugiego sezonu Ultraligi obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games. Więcej szczegółowych informacji na temat rozgrywek znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MIBR wzmacnia się przed Majorem. Do drużyny dołączy psycholog

Za MIBR-em wyjątkowo nieudany okres. Latynoska formacja przeżywa ogromny kryzys, który zmusił ją do pierwszej od kilku miesięcy roszady personalnej. R...