Xerxe, Humanoid, Splyce, LEC 2019 Summer Split W3
fot. Riot Games

Właściwa osoba na właściwym miejscu. Top 5 akcji z trzeciego tygodnia LEC

Trzy tygodnie czekania wreszcie dobiegają końca. Już jutro rozpocznie się czwarty tydzień letniego splitu League of Legends European Championship, a my znowu będziemy delektować się grą najlepszych zawodników LoL-a w Europie. Jeśli nie możecie się doczekać powrotu Waszych ulubieńców, dzisiaj postaramy się przynajmniej po części zaspokoić Wasz głód, prezentując najlepsze zagrania z trzeciego tygodnia LEC.

5. Nukeduck samotnie stawia kropkę nad i

Końcówka meczu Origen z FC Schalke 04 to było istne szaleństwo. Po nieudanym ataku wicemistrzów Europy na bazę rywali próbę zakończenia meczu podjęli podopieczni klubu sportowego z Gelsenkirchen, ale czasy odrodzenia graczy OG nie były na tyle długie, aby S04 było w stanie przypieczętować wygraną. Sytuację wykorzystał Erlend „Nukeduck” Holm, który po teleportacji na dolną aleję i wyeliminowaniu Felixa „Abbedagge” Brauna samodzielnie dopełnił dzieła zniszczenia.

4. Broxah wyłapuje Jesklę

O ile w meczu OG z Schalke jedynie końcówka była zapierająca dech w piersiach, to pojedynek Fnatic z EXCEL można w całości uznać za niesłychanie emocjonujący. Niewiele zabrakło, a ostatnia drużyna w tabeli wygrałaby z liderem klasyfikacji i to w dość przekonującym stylu. Ostatecznie jednak Fnatic zdołało wrócić do gry, a jednym z bohaterów pomarańczowo-czarnych był Mads „Broxah” Brock-Pedersen. W 27. minucie podczas natarcia rywali górną aleję wykorzystał błąd w ich pozycjonowaniu i zaserwował swoim kompanom Jespera „Jesklę” Strömberga jak na tacy.

3. Hylissang zabija Capsa

Jeśli wspierający eliminuje z pola bitwy wrogiego midlanera, to coś jest na rzeczy. Jeśli midlanerem tym jest mistrz Europy i Mid-Season Invitational oraz do tego dwukrotny MVP europejskich zmagań i MVP MSI, to na rzeczy jest całkiem spore coś. No dobrze, może akurat Zdravets „Hylissang” Galabov nie pełnił w meczu z G2 Esports roli typowego wspierającego, ale i tak popisał się niesamowitymi zdolnościami przewidywania… albo niebywałym szczęściem. Tak czy inaczej jego gra Pykiem w tym meczu, a już na pewno akcja z trzynastej minuty, zasługuje na umieszczenie w piątce najlepszych zagrań.

2. Jankos wyłapuje Woolite’a

Co prawda Caps zapisał się w dość niechlubny sposób w Top 5 akcji trzeciego tygodnia LEC, ale inny mistrz Starego Kontynentu trafił do tego zestawienia jako główny bohater. Został nim Marcin „Jankos” Jankowski, który w starciu G2 z Rogue świetnie znalazł wrogiego prowadzącego, czyli Pawła „Woolite’a” Pruskiego. I choć z pewnością Jankos zasługuje na pochwałę za wyłapanie rywala, to strzelec amerykańskiej organizacji musi bardziej uważać w przyszłości, jeśli chce zatrzeć wspomnienia dotyczące jego gry sprzed kilku lat.

1. Humanoid przeżywa atak trzech rywali

Ile jeden człowiek jest w stanie znieść… obrażeń na Summoner’s Rift? Marek „Humanoid” Brazda wyznacza nowe granice wytrzymałości pokazując, że nawet w starciu z trzema rywalami można nie tylko ujść z życiem, ale nawet być blisko wygrania w takiej sytuacji. W przeciągu tej kilkudziesięciosekundowej akcji działo się tyle, że na opis słowny potrzeba by było niemałej ściany tekstu, więc pozwolicie, że zostawię Was sam na sam z prezentacją umiejętności czeskiego midlanera.


Jak trzytygodniowa przerwa wpłynie na europejską czołówkę? Czy po powrocie LEC w dalszym ciągu zawodnicy będą w stanie dostarczać nam emocjonujące zagrania? O tym przekonamy się podczas jutrzejszego popołudnia i wieczora – wówczas rozegrane zostaną pierwsze mecze czwartej kolejki letniego splitu LEC 2019. Pełny harmonogram największej ligi LoL-a w Europie znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Maikelele: Chcę powrócić na szczyt, na którym kiedyś już byłem

Za kilka dni wystartuje europejski Minor przed StarLadder Major Berlin 2019, na którym pojawią się między innymi pozostający od kilku miesięcy bez pra...