fot. ESL/Helena Kristiansson

StarLadder odkrywa karty odnośnie do amerykańskiego Minora

Kilka godzin po Europie przyszła pora także na Amerykę. StarLadder ujawnił bowiem harmonogram oraz grupy Minora przygotowanego właśnie z myślą formacjach zza oceanu, które będą rywalizować między sobą równolegle do tych ze Starego Kontynentu.

W grupie A niekwestionowanym faworytem będzie NRG Esports, które obecnie zajmuje 5. miejsce w rankingu HLTV, podczas gdy jego rywale zajmują pozycje dopiero w piątej lub nawet szóstej dziesiątce. Podopieczni Cheta „ImAPeta” Singha mierzyć się bowiem będą m.in. Sharks Esports, czyli dwukrotnymi uczestnikami lanowych finałów ESL Pro League. Ponadto do tego samego zbioru trafiły również Team Singularity i Team One, które nie miały jak dotychczas zbyt wielu okazji, by zaprezentować się szerszej publice, chociaż np. Brazylijczyków mogliśmy oglądać już przy okazji poprzedniego Minora, który rozegrany został w Katowicach.

O wiele ciekawiej będzie za to w grupie B, gdzie wszystkie oczy zwrócone będą w stronę FURII Esports. Latynoska piątka to jedna z największych rewelacji tego roku i nieprawdopodobnym wydaje się, by mogło jej zabraknąć na berlińskim Majorze. Zanim jednak faktycznie na niego awansuje, będzie musiała wyprzedzić eUnited i INTZ Esports, które w ostatnim czasie wyraźnie podupadły na formie i rzadko kiedy pojawiają się na poważniejszych lanach o randze międzynarodowej. Znajdziemy tu również Luminosity Gaming – piątka z Kraju Kawy pierwotnie nie zapewniła sobie slota, ale z uwagi na wykluczenie Lazarus Esports została awaryjnie dokooptowana przez organizatorów.

Podział na grupy na europejskim Minorze prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
Team One eUnited
NRG Esports FURIA Esports
Sharks Esports INTZ Esports
Team Singularity Luminosity Gaming

Z kolei harmonogram imprezy wygląda tak:

17 lipca
10:00 NRG Esports vs Team One BO1
10:00 FURIA Esports vs INTZ Esports BO1
11:15 Team Singularity vs Sharks Esports BO1
11:15 eUnited vs Luminosity Gaming BO1
12:30 mecz wygranych grupy A BO3
12:30 mecz wygranych grupy B BO3
18 lipca
10:00 mecz przegranych grupy A BO3
10:00 mecz przegranych grupy B BO3
13:00 decydujący mecz grupy B BO3
13:00 decydujący mecz grupy B BO3
19 lipca
10:00 pierwszy półfinał drabinki wygranych BO3
13:00 drugi półfinał drabinki wygranych BO3
20 lipca
10:00 1. runda drabinki przegranych BO3
13:00 finał drabinki wygranych BO3
21 lipca
14:00 finał drabinki przegranych BO3

Amerykański Minor odbędzie się między 17 a 21 lipca w Berlinie. Osiem biorących w nim udział ekip rywalizować będzie między sobą o dwa miejsca na StarLadder Major Berlin 2019 oraz o jeden slot na turnieju Play-in.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ultraliga: pięć drużyn na drugim miejscu po czwartej kolejce, iHG przerywa serię porażek

Nie tak dawno pisaliśmy o niezwykle zawiłej sytuacji w tabeli LCS. Jak się okazuje nie musimy przenosić się za ocean, aby doświadczyć tak zaciętej wal...