fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Zespół DCPG skompletowany. Na pokładzie m.in. Unknown i Defles

Poszukiwanie zawodników do projektu Diablo Chairs Proving Grounds dobiegło końca. Koordynator całego przedsięwzięcia, Adrian „hatchy” Widera, postanowił dziś oficjalnie ogłosić, kto ostatecznie znalazł się w drużynie, która będzie sponsorowana przez popularną firmę produkującą fotele gamingowe. Po paru tygodniach testów główny szkoleniowiec devils.one wybrał piątkę, w której nie brakuje znanych na polskiej scenie League of Legends nazwisk.

Tym razem Widera nie postawił na młodych gniewnych, lecz na doświadczonych i zdecydowanie utalentowanych zawodników. Na górnej alejce oraz w dżungli zespołu sponsorowanego przez Diablo Chairs zobaczymy Marcina „Unknowna” Kubickiego oraz Karola „t4nky’ego” Słomkę, a więc duet, który współpracował ze sobą z małymi przerwami od kilku dobrych lat. Co prawda początkowo na górze mapy miejsce zagrzać miał Bartosz „Sater” Szabliński, lecz ten zrezygnował z uczestnictwa w projekcie na rzecz gry z inną drużyną. Nic więc dziwnego, że w zaistniałej sytuacji hatchy błyskawicznie skontaktował się z Unknownem, który od paru dni bezczynnie siedział na ławce rezerwowych w Wiśle Płock, a dziś oficjalnie rozwiązał kontrakt.

Na dolnej alejce oglądać będziemy z kolei od dawna niewidzianego w żadnych europejskich rozgrywkach Damiana „deflesa” Filipowa oraz Ireneusza „Iluzjonista” Opalińskiego, który wrócił do profesjonalnej gry w maju bieżącego roku, kiedy to dołączył do Katastrofy Awionetki na czas ESL Mistrzostw Polski. Bez dwóch zdań obaj zawodnicy są niesamowicie doświadczeni i znajdują się w czołówce polskich zawodników na swoich pozycjach. Ostatnim elementem układanki Widery został Bartłomiej „Fresskowy” Przewoźnik, a więc zawodnik, który występował już w Ultralidze w barwach Akademii i niejednokrotnie zaprezentował już, że jest solidnym midlanerem i potrafi walczyć z najlepszymi graczami Ultraligi jak równy z równym.

Najbliższą okazją do zobaczenia drużyny Diablo Chairs będą nadchodzące wielkimi krokami otwarte kwalifikacje do trzeciego sezonu Ultraligi. Pierwsza tura otwartych eliminacji do rozgrywek organizowanych przez Polsat Games będzie miała miejsce już w poniedziałek, 15 lipca.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
libik

"Wygrywaliśmy po dwadzieścia złotych na głowę". Wyczerpująca rozmowa z Libikiem o karierze esportowca

Od czasów, gdy legendarny polski skład MeetYourMakers rywalizował w EU LCS, minęło już niemalże sześć lat. I chociaż byli reprezentanci MYM-u raczej n...

>