fot. DreamHack/Alex Maxwell

NEO o krok od trofeum! FaZe zwycięża NRG w półfinale BLAST Pro Series Los Angeles

FaZe Clan znów wystąpi w finale turnieju z cyklu BLAST Pro Series! Po triumfie w Miami europejska ekipa będzie chciała powtórzyć ten sukces w Los Angeles, a nas może cieszyć, iż tym razem w jej składzie znajduje się Filip „NEO” Kubski. Doświadczony weteran poprowadził swoich kompanów do pewnego zwycięstwa z NRG Esports w półfinale amerykańskich rozgrywek.

FaZe Clan 2 : 0 NRG Esports

(BLAST Pro Series LA – półfinał)
Vertigo Overpass Train Nuke Dust2 Mirage Inferno
16 14 Train 1 7
2 6
16 8 Nuke 7 11
8 4
Inferno

Początek meczu kontrolowany był przez FaZe, które wyraźnie zasygnalizowało chęć szybkiego załatwienia sprawy. Międzynarodowa mieszanka gwiazd dwie pierwsze rundy zakończyła bez żadnych strat osobowych, a po chwili pewnie powiększyła swój dorobek o jeszcze cztery punkty. Wtedy NRG przełamało swą niemoc, sięgając po premierowe zwycięstwo dzięki celnym strzałom z ulepszonych pistoletów. Sytuacja błyskawicznie wróciła jednak do normy, którą dziś była absolutna dominacja piątki NEO. FC w tej części meczu nie pozwolił sobie już na żadną wpadkę i w przerwie prowadził aż 14:1! Po zmianie stron drużyna naszego rodaka straciła wprawdzie na moment inicjatywę, lecz wcześniej wypracowana przewaga pozwoliła jej komfortowo postawić kropkę nad i.

Batalia na Nuke’u była znacznie bardziej wyrównana – tym razem bój lepiej otworzyło NRG, lecz FaZe po zakupieniu karabinów błyskawicznie przeszło do kontrofensywy. Przez kilkanaście kolejnych minut NEO wraz z kompanami regularnie przełamywali szyki obronne swoich oponentów, którzy w pewnej chwili przegrywali już 3:7. Postawieni pod ścianą gospodarze w końcu wzięli się do roboty i zdołali nieco zmniejszyć swój deficyt punktowy. W drugą połowę z minimalnym prowadzeniem i tak wchodził jednak FC, który nie zraził się nawet kolejną przegraną pistoletówką. Po wygranym force-buyu podopieczni Janko „YNka” Paunovicia osiągnęli pułap czternastu oczek i choć skład z Ameryki Północnej nie wywiesił białej flagi, to nie był w stanie odwrócić losów pojedynku. Wkrótce FaZe mogło więc już unieść ręce w geście triumfu!

W wielkim finale BLAST Pro Series Los Angeles 2019 FaZe podejmie Team Liquid, który wcześniej ograł Cloud9. Zwycięzca planowanego na 04:00 pojedynku wzbogaci się o 125 tysięcy dolarów. Anglojęzyczna transmisja dostępna będzie na kanale kanale BLAST Pro Series na Twitchu. Po więcej informacji na temat wydarzenia zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Triumf bez żadnego "ale". G2 Esports mistrzem Good Game League 2019!

Przed kilkoma minutami zakończył się wielki finał Good Game League 2019. Niepodważalnym mistrzem poznańskiego turnieju zostało G2 Esports, które jako...