STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Awansować do ESEA MDL i pomścić Polaków – PACT podejmie dziś Tricked

Przed Actina PACT ostatnia już przeszkoda na drodze do bezpośredniego awansu do ESEA Mountain Dew League. Dziś Polacy rozegrają wielki finał ESEA Advanced, w którym przyjdzie im zmierzyć się z Tricked Esport. A należy pamiętać, że Duńczycy w ostatnim czasie mają patent na polskie ekipy.

Actina PACT vs Tricked Esport
20:30 (BO3)

W ostatnim czasie Tricked radzi sobie zaskakująco dobrze. Co prawda dowodzony przez Nicolaia „HUNDENA” Petersena skład na Minora nie awansował, ale osiągał świetne wyniki w innych rozgrywkach. Półfinał Copenhagen Games 2019? Jest. Półfinał DreamHack Open Summer 2019? Także jest. Wicemistrzostwo Good Game League 2019? Również. A warto zaznaczyć, że podczas tej ostatniej imprezy, rozgrywanej notabene w Poznaniu, duńska drużyna pokonała zarówno Virtus.pro, jak i Aristocracy, czyli teoretycznie dwie najlepsze ekipy w Polsce. Nie nastraja to więc zbyt optymistycznie przed dzisiejszym meczem. Chociaż może nie powinno?

Zwłaszcza że PACT w fazie pucharowej ESEA Advanced prezentuje zaskakującą bezwzględność. Dość powiedzieć, że podczas żadnego z czterech rozegranych dotychczas spotkań Polacy nie stracili ani jednej mapy, a przecież musieli mierzyć się z Ambush Esport i Gambit Youngsters – ta druga formacja w fazie ligowej poniosła tylko jedną porażkę, a już w przyszłym tygodniu powalczy o wyjazd na StarLadder Major Berlin 2019 podczas Minora CIS. Spora w tym zasługa młodzieży w postaci Kamila „Sobola” Sobolewskiego i Patryka „Sidneya” Koraba – obaj gracze to w kończącym się powoli sezonie najważniejsze elementy rodzimego składu i to właśnie od ich postawy zależeć będzie ewentualny sukces także w dzisiejszym pojedynku.

Polskojęzyczną transmisję z meczu pomiędzy Actina PACT a Tricked Esport obejrzeć będzie można na kanale PACT Tv na Twitchu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Aatrox

Rewolucja w League of Legends! Patch 9.14 już na serwerach

Już dawno nie byliśmy świadkami tak ogromnych zmian w jednym patchu. Riot Games kilka tygodni temu zapowiedział, iż aktualizacja League of Legends ozn...