fot. ESL/Adela Sznajder

StarLadder wprowadza nowy przepis dotyczący składów, na którym skorzysta MIBR

Na nieco ponad miesiąc przed startem StarLadder Major Berlin 2019, organizator imprezy rozgrywanej za naszą zachodnią granicą postanowił wprowadzić jeden, ale jakże ważny, nowy przepis dotyczący składów drużyn.

W świetle obowiązujących do tej pory zasad, jeżeli uczestnik turnieju chciał zastąpić jednego ze swoich zawodników trenerem, to musiałyby wystąpić odpowiednie okoliczności. Mowa tutaj o nadzwyczajnej sytuacji, takiej jak na przykład poważna choroba lub problemy wizowe gracza. Teraz każda formacja bez większych problemów może skorzystać ze zgłoszonego do składu szkoleniowca, ale warto nadmienić, że od raz podjętej decyzji nie ma odwrotu. Jak tłumaczy StarLadder, poprzednie obostrzenia wywoływały niepotrzebne zamieszanie oraz były niepotrzebne i niezdrowe.

Zmiana reguł to świetna informacja dla MIBR-u – po tym, jak Marcelo „coldzera” David został przesunięty na ławkę rezerwowych, występ Brazylijczyków na nadchodzącym Majorze stanął pod znakiem zapytania. W obecnej sytuacji nie ma już żadnych regulaminowych przeszkód, by Gabriel „FalleN” Toledo i spółka zagrali w Berlinie razem z trenerem Wiltonem „zewsem” Prado. Przypomnijmy, że południowoamerykańska piątka zmagania rozpocznie od Fazy Nowych Legend, która odbędzie się w dniach od 28 sierpnia do 1 września.

Najbliższy Major CS:GO rozegrany zostanie w Berlinie i rozpocznie się 23 sierpnia, zaś za jego organizację odpowiadać będzie firma StarLadder. Triumfatora rozgrywek poznamy 8 września, kiedy to w Mercedes-Benz Arenie w stolicy Niemiec dojdzie do decydującego pojedynku. Zwycięzca nadchodzących zawodów zgarnie 500 000 dolarów, czyli dokładnie połowę z całej puli nagród.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
deftly

Cloud9 i Golden Guardians wymieniają się botlanerami

Przed dwoma tygodniami Golden Guardians poinformowali, że dotychczasowy marksman Matthew "Deftly" Chen oraz jego kompan Kim "Olleh" Joo-sung zostaną p...