Jactroll, Vitality, LEC 2019 Spring
fot. Riot Games

LEC: Vitality kończy pierwszą połowę splitu z sześcioma porażkami, Schalke poza zasięgiem

Po trzech zwycięstwach w przeciągu czterech ostatnich meczów Team Vitality poniósł kolejną porażkę. Formacja Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego nie dała rady FC Schalke 04 i po półmetku League of Legends European Championship pozostanie poza czołową szóstką z bilansem 3-6. Podopieczni klubu z Gelsenkirchen natomiast mogą cieszyć się piątą wygraną w letniej rundzie LEC, a razem z nią miejscem w górnej połowie tabeli po dzisiejszych zmaganiach.

FC Schalke 04 1:0 Team Vitality
Odoamne Cabochard
Trick Mowgli
Abbedagge Jiizuke
Upset Attila
IgNar Jactroll

Pierwszą krew już w czwartej minucie przelał Lucas „Cabochard” Simon-Meslet, jednak błyskawicznie na midzie odpowiedział Kim „Trick” Gang-yun. Akcja nie toczyła się w zawrotnym tempie, czego dowodem może być fakt, że kolejną eliminację oglądaliśmy dopiero pięć minut później. Choć w tej metodycznej grze lepiej odnajdował się Team Vitality, to na Summoner’s Rift błyszczał głównie Felix „Abbedagge” Braun grający Azirem. Jego świetne inicjacje kilkukrotnie kończyły się śmiercią prowadzących rywali, jednak nawet mimo jego bardzo dobrej dyspozycji przewaga Schalke po kwadransie nie wynosiła nawet tysiąc złota.

Po zniszczeniu pierwszej wieży Schalke wreszcie wysunęło się na nieco wyraźniejsze prowadzenie, ale sytuacja Vitality wcale nie była opłakana. Co więcej, w późniejszej fazie gry coraz większy wpływ miała Caitlyn wybrana przez Amadeu „Attilę” Carvalho. Podczas gdy Daniele „Jiizuke” di Mauro ściągał na bota rywali do bezpośredniej walki, Portugalczyk pozbywał się kolejnych wież na pozostałych alejach. Taka taktyka działała jedynie na zewnętrzną linię obrony, a gdy ta padła, inicjatywę ponownie przejęło Schalke.

Nim na zegarze pojawiło się pół godziny gry, zespół Dylana Falco zabił pierwszego Barona w grze. W tym momencie Vitality znalazło się pod ścianą. Tym bardziej że już z pierwszym natarciem Schalke zdobyło nie tylko inhibitor, ale też wieżę przy nexusie. Po pokonaniu drugiego Nashora Trick i spółka pozbyli się wszystkich inhibitorów, a następnie dopełnili dzieła zniszczenia w 38. minucie.

Za kilka minut na arenie LEC w Berlinie zmierzą się G2 Esports i EXCEL. Faworytem w tym meczu jest bez wątpienia formacja Marcina „Jankosa” Jankowskiego, która zajmuje drugą lokatę. Czy niedawna wygrana z SK poniesie ekipę Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego do zwycięstwa? Starcie wicelidera z drużyną zamykającą klasyfikację będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Informacje dotyczące transmisji, pełny harmonogram oraz więcej o LEC 2019 Summer Split znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwsze informacje dotyczące letnich EU Masters. Będą zmiany w formacie turnieju

Choć wciąż możemy ekscytować się letnim splitem League of Legends European Championship, to nie jest to jedyny turniej, na którym możemy zobaczyć najl...