STS
fot. Riot Games

Różnica klas nie tylko na bocie. Rogue pewnie pokonuje Fnatic w LEC

Zarząd Fnatic może pluć sobie w brodę w związku z dokonaną zmianą w składzie. Pomarańczowo-czarni z Felixem „MagiFelixem” Boströmem nie sprostali, wydawać by się mogło, łatwemu zadaniu i oddali cenne punkty w League of Legends European Championship na rzecz Rogue. Tym samym pożegnali się z fotelem lidera, zaś zespół trzech Polaków pierwszą połowę splitu zakończył z czterema wygranymi.

Rogue 1:0 Fnatic Fnatic
Profit Bwipo
Inspired Broxah
Larssen MagiFelix
Woolite Nemesis
Vander Hylissang

Jako pierwszy swoją obecność na Summoner’s Rift zaznaczył Kacper „Inspired” Słoma, który po kontrganku na topie zgarnął dwie eliminacje. Kilkadziesiąt sekund później Rogue wygrało kolejną walkę na górnej alei i fani Łotrzyków zaczęli zacierać ręce. Minuta za minutą Rogue wyłączało kolejnych rywali i w momencie zniszczenia pierwszej wieży w 13. minucie na tablicy zabójstw widniał wynik… 11:2! Również w złocie Rogue miało wyraźną przewagę, bowiem obie drużyny dzieliły ponad cztery tysiące kruszcu.

Z czasem spotkanie to zaczęło przypominać poprzednie w LEC, w którym G2 przekonująco rozprawiło się z EXCEL. Co prawda Rogue nie zaprezentowało aż takiej dominacji, ale różnica klas była widoczna gołym okiem. Nieustające problemy Gabriela „Bwipo” Raua i ciągły pokaz gry Olafem w wykonaniu Inspireda utwierdzały widzów w przekonaniu, że czeka nas niespodziewana porażka pomarańczowo-czarnych.

Ci w 22. minucie zdecydowali się na rozpaczliwego Nashora i choć ostatecznie udało się go zdobyć, to kosztem życia trzech graczy, a chwilę później również inhibitora na midzie. Ostatecznie Fnatic zaliczyło ujemny Baron Power Play, ale to było najmniejsze ze zmartwień. W tym czasie Rogue otworzyło też górną linię i sytuacja stała się katastrofalna. Na niewiele zdała się nawet heroiczna kradzież Barona w wykonaniu Madsa „Broxaha” Brocka-Pedersena. Pięć minut później Rogue postawiło kropkę nad i, wyłączając trzech graczy Fnatic, a następnie niszcząc ich nexus.

Pierwszą połowę letniego splitu LEC zakończy starcie Origen z SK Gaming. Ten mecz podobnie jak wszystkie poprzednie będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games. Więcej informacji dotyczących LEC 2019 Summer Split znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wiz Khalifa łączy siły z Pittsburgh Knights

Obecność osób związanych z branżą muzyczną w esporcie nie jest już niczym szczególnym. Dla przykładu, w październiku ubiegłego roku współwłaścicielami...