fot. Riot Games

LEC: Schalke znacznie lepsze od EXCEL w pierwszym dzisiejszym meczu

W piątej kolejce letniego splitu League of Legends European Championship 2019 EXCEL nie poradziło sobie najlepiej. Wczoraj Patryk „Mystiques” Piórkowski i spółka przegrali z G2 Esports, a dzisiaj wyraźnie ulegli FC Schalke 04.

EXCEL 0:1 FC Schalke 04
Expect Odoamne
Caedrel Trick
Mickey Abbedagge
Jeskla Upset
Mystiques IgNar

Pierwsza krew została przelana przez Ki „Expecta” Dae-hana, który wraz z pomocą swojego leśnika unicestwił przeciwnego toplanera. Kilka minut później Marc Robert „Caedrel” Lamont zaatakował górną alejkę drugi raz, dzięki czemu wyprowadził Koreańczyka na ogromne prowadzenie. W pierwszej większej walce Kim „Trick” Gang-yun zgarnął aż trzy zabójstwa, co zaowocowało tysiącem złota przewagi Schalke nad EXCEL. Dive na dolnej alejce zapewnił reprezentantom niemieckiego klubu sportowego kolejne eliminacje, jednakże w tak zwanym międzyczasie Sejuani z pomocą Heralda zrównała z ziemią dwie wieże na topie.

Potyczka wokół Smoka przebiegła po myśli ekipy Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego, która dogoniła swoich rywali w finansach. Schalke nie miało jednak zamiaru oddać łatwo tego zwycięstwa i wygrało teamfight przy Nashorze, a chwilę potem zgarnęło fioletowe wzmocnienie. Niedługo później padł pierwszy inhibitor, a po zdobyciu drugiego Barona Elias „Upset” Lipp i spółka zakończyli rozgrywkę na swoją korzyść.

W kolejnym spotkaniu Rogue zmierzy się z Misfits Gaming. Wszystkie szczegółowe informacje na temat League of Legends European Championship 2019 Summer znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic po raz pierwszy w historii nie zagra na Majorze! CR4ZY wciąż w grze

Stało się – po raz pierwszy w historii Fnatic nie wystawi swojej drużyny na Majorze CS:GO! Szwedzka formacja pożegnała się z marzeniami o wyjeździe do...